23 yaşındaki üniversite öğrencisi Ali Kemal Yüce’den günlerdir haber alınamıyor

İstanbul Ümraniye’de ikamet eden Maltepe Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Kısmı 3. sınıf öğrencisi Ali Kemal Yüce’den 15 Haziran Çarşamba gününden beri haber alamayan ailesi, 15 Haziran’da polise kayıp müracaatında bulundu.

Yüce ailesi tarafından belirtilenlere nazaran, Ali Kemal Yüce’nin telefonundan en son Kocaeli’nin Kandıra ilçesine bağlı Kefken Mahallesi’nde sinyal alındığı ve takımlar tarafından alınan sinyal üzerine Kefken’de çalışma yapıldığı öğrenildi.

KAMERADA İMAJINA RASTLANDI

Ayrıca argümana nazaran Ali Kemal Yüce’nin İstanbul’dan Kocaeli’nin Körfez ilçesine geçerek hata kaydı bulunan bir şahıstan silah temin edip Kefken’e gittiği ve Kefken Camii civarında bir iş yerinin güvenlik kamerasında Yüce’nin manzarasına rastlanıldığı öğrenildi.

“DUYAN BİLEN VARSA HABER VERSİN”

Kaybolan üniversite öğrencisi Ali Kemal Yüce’nin annesi Aynur Ulu, “15 Haziran’da oğlum Ali Kemal Ulu kayboldu. Akşam üzeri konuta gelmedi, saat 24.00 oldu tekrar gelmedi o esnada karakola gittik. Sabahleyin tekrardan yine karakola gittik gerekli süreçler başlatıldı. Bütün devlet kurumları, bütün Kocaeli Emniyet Teşkilatı çalıştı. Bütün bunlara karşın 6 gündür çocuğumuzu her yerde arıyoruz fakat bulamıyoruz. Ne olur gören duyan olursa bize haber versin, çok mağduruz, ne yapacağımızı bilemiyoruz. Çocuğumun bir an evvel bulunmasını istiyorum. Lütfen duyan gören varsa bize haber versin” dedi.

“BİZİM KİMSEYLE BİR HUSUMETİMİZ ASLA YOK”

Anne Aynur Büyük, “Arkadaşlarını aradık, İzmit tarafında arkadaşları varmış. İzmit’e geçtiğinde orada bir çocuk ona silah temin etmiş ne yapacağını bilemeden bir yerlere gittiğini söylemiş. Çocuğun silahla ne yapacağının bilgisi olmadığını söylemiş bu türlü değişik haberlere meydan vererek olayı kapatmaya çalışmış. Lakin bizim çocuğumuzun bu tıp olaylarla evvelden hiç ilgisi olmadı, oğlumuz hiçbir vakit konuta geç gelmiyordu. Bizim kimseyle bir husumetimiz asla yok, yalnızca arkadaş oyunlarına mı geldi hiçbir şey bilmiyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir