29 ilde 350 milyon lira… Devremülk vurgunu… 104 kişi gözaltında

Aydın Vilayet Jandarma Komutanlığı Siber Hatalarla Çaba Şube Müdürlüğü grupları, sanal devriye sırasında Kuşadası’ndaki bir otelin çok fazla iş ilanı verdiğini tespit etti.

Otel hizmetleri alanındaki ilana başvuranlara devre mülk alım satım işi teklif edildiğinin saptanması sonrası genişletilen soruşturmada, şüphelilerin örgüt olarak hareket ettiği, elebaşı Ş.Y. ve avukatların da bulunduğu örgütün 29 vilayette faaliyet gösterdiği belirlendi.

Şüphelilerin devre mülk sahibi mağdurlara ulaşarak paylarını yabancı ülke vatandaşlarına oturum müsaadesi için yüksek fiyatla satma vaadiyle “reklam, tapu ve başka giderler” ismi altında dolandırdıkları öne sürüldü.

Ayrıca devre mülk payıyla ilgili türel sorun yaşayan mağdurların da devre mülk iptal davası açma mazeretiyle kabahat örgütü ismine çalışan avukatların yardımıyla dolandırıldığı argüman edildi.

MASAK tarafından yapılan çalışmada ise zanlılar ve şirketlerine ilişkin hesaplara 342 milyon 888 bin lira para girişi olduğu tespiti yapıldı.

Yaklaşık 6 aylık teknik ve fiziki takibin akabinde operasyonu başlatan jandarma, Aydın merkezli 29 vilayette örgüt elebaşı Ş.Y. ve avukatların da olduğu 104 kişiyi gözaltına aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir