“Aç adam yok ülkede” derken arkasındakini fark etmedi

2023 seçimlerine yaklaşılmasıyla birlikte sokakta vatandaşın nabzı tutulmaya devam ediliyor.

Birçok YouTube kanalı sokak röportajı yaparak vatandaşa mevcut ekonomik durum ve seçimler ile ilgili kanılarını soruyor.

Söz konusu röportajlardan birine katılan bir vatandaşın ülke iktisadı ile ilgili yaptığı yorumlar toplumsal medyada gündem oldu.

Röportaja katılan vatandaş, “Bundan 20 sene evvel yollar, hava limanları bunlar yoktu. Diyorlar ki iktisat değerli, ekonomimiz kıymetli lakin çok güçlü bir ülkemiz var. Siyaseti aklı başında adamlar yapar. 18 yaşındaki çocuklar Türkiye’nin öncesini bilmiyor ki konuşsun” dedi.

Muhabirin bir gün boyunca 12 tane dilenci gördüğünü söylemesi üzerine vatanadaş “Dilencileri araştırın. Hepsinin ya meskeni ya arabası vardır. Bu ülkede aç adam yok. Bir tane gösterin bana. Adamlar meskenlerinde yemek yemiyor hazır yerde yemek yiyorlar. Aç adam yok bu ülkede” dedi.

Bu sırada sokak röportajını dinlemeye gelen vatandaşlar ortasında ise evsiz bir adamın olduğu görüldü.

Vatandaşın “Aç adam yok bu ülkede, dilencilerin ya konutu ya arabası var” derken evsiz bir adamın vatandaşı dinlemesi toplumsal medyada gündem oldu.

Röportajın sonlarında ise vatandaş Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ölmesi durumunda ülkede savaş çıkacağını belirterek “Erdoğan ölürse direkt savaş çıkar. Allah benim ömrümden alsın ona versin” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir