AKP’li belediye bir ilke imza attı… Önce temel attılar, sonra ihale yaptılar

Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde yapılacak otogar için 13 Eylül’de temel atma merasimi düzenlendi.

Yapılan merasime Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin ile birlikte milletvekilleri de katılmıştı.

Ancak temeli atılan otogar için şimdi ihalesi gerçekleşmeden merasim düzenlendiği ortaya çıktı.

Gaziantep Şahinbey Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Uğur Kalkan ise temel atma merasimi sırasında otogarın ihalesinin şimdi gerçekleşmediğini söyledi.

ODATV’YE ANLATTI

Uğur Kalkan, Odatv’ye yaptığı açıklamada, 2 milyon 718 bin lira maaliyeti bulan otogar imali için “Hukukta siz yıkın; karar arttan geliri biliyorduk da temeli atın, ihale arttan gelire birinci sefer şahit oluyoruz” tabirlerini kullandı.

Kalkan yaşanan süreci şöyle anlattı:

“Geçtiğimiz ay Nurdağı otogarı için temel atılma merasimi yapılmıştı. O merasimden sonra otogarın gerekli olduğunu ancak bu temel atmanın hangi ihaleye istinaden yapıldığını sormuştum. Zira Nurdağı Otogarı için yapılan ihale iptal edilmişti. Yapmış olduğum incelemede 13 Eylül’de temeli atılan yerin 15 Eylül’de ihalesinin yapıldığını,6 Ekimde de kontrat imzalandığını tespit ettim. Yani evvel temel atılmış ondan sonra ihale yapılmış. Türel kararlar için siz yıkın, mahkeme kararları geriden gelir telaffuzuna hem Gaziantep’te hem de ülkemizin değişik yerlerinde şahit olmuştuk. Temeli atalım ihale geriden gelir durumuna birinci kere şahit oluyoruz. İhalesi olmayan bir yere temel atmak vatandaşın aklıyla dalga geçmektir. Bunu da kamuoyunun vicdanına havale ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir