AKP’li Bülent Turan: Artık Türkiye’de sağcı-solcu kavgası yok; Türkiye’nin büyümesinden gurur duyanlar ve duymayanlar kavgası var

AKP Küme Başkanvekili Bülent Turan, “Türkiye’nin büyümesinden herkesin gurur duyması lazım. Artık Türkiye’de sağcı-solcu hengamesi yok. Bugün Türkiye’de, Türkiye’nin büyümesinden gurur duyanlar ve duymayanlar arbedesi var.” dedi.

Böyle olmasa ülkeye yönelik oyunların, darbe teşebbüsünün, iftiraların, arbedelerin püskürtülemeyeceğini belirten Turan, “Türkiye güçlü olmasa, 50 yıldan beri kapalı olan Kıbrıs’ımızın Kapalı Maraş’ı ‘Açık Maraş’ olabilir miydi? Türkiye güçlü olmasa Ermenistan’ın zulmü altındaki Karabağ bugün özgür olabilir miydi? Mavi Vatan’da, öbür çalışmalarda Türk bayrağı gururla dalgalanabilir miydi?” diye konuştu.

Çanakkale’de konuşan Turan, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki heyetlerin son devirde Çin ve ABD’deki temaslarına değindi.

“Türkiye’de, emperyalizmin yanında olanlar ve olmayanlar hengamesi var”

Türkiye’nin gücünün en hoş fotoğraflarından birinin Çin’de görüldüğünü anlatan Turan, devletin Şanghay’daki duruşundan gurur duyduğunu lisana getirdi.

ABD’nin New York kentindeki Türkevi’nde devlet ve hükümet liderleriyle, bakanlarla görüşmeler yapıldığını hatırlatan Turan, şunları kaydetti:

“Bundan gurur duymayanlar olabilir. Türkiye’nin büyümesinden herkesin gurur duyması lazım. Artık Türkiye’de sağcı-solcu hengamesi yok. Bugün Türkiye’de, Türkiye’nin büyümesinden gurur duyanlar ve duymayanlar arbedesi var. Türkiye’de, emperyalizmin yanında olanlar ve olmayanlar arbedesi var. O yüzden Türkiye’nin önünü açacağız, ülkemizi daima birlikte büyüteceğiz. Halkımızın kederlerine omuz vermek için tahlil üretmek için çalışacağız. Vakit zaman rüzgar sert esiyor, essin. Rüzgara sert yapıtsa söğüt düşünsün, çınara bir şey olmaz. O yüzden yürümeye, rüzgara karşın dik durmaya devam edeceğiz.” (AA)

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir