Aşiret düğününde gelin ve damada takılan parayı 9 kişi saydı

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde, aşiret düğününde gelin ve damada 600 bini nakit olmak üzere 1 milyon 150 bin lira kıymetinde altın ve para takıldı. Masaya konulan paraları, iki tarafın yakınlarından 9 kişi saydı.

Beytüşşebap ilçesine bağlı Mutluca köyünde, Jirki aşiretine mensup Hasan Öter’in 27 yaşındaki oğlu Erkan Öter ile Yusuf Adıyaman’ın 25 yaşındaki kızı Viyan Adıyaman’ın düğününe yaklaşık 5 bin davetli katıldı. 2 gün 2 gece süren düğüne İlçe Kaymakamı Kemal Ülkü de katılarak, davetlilerle halay çekti. Takı merasiminde damada 450 bin lira takılırken, geline de altınlar ve 150 bin lira takıldı. Takılan para bir masanın üzerine konularak, gelin ve damadın yakını 9 kişi tarafından sayıldı. Parayla birlikte gelin ve damada toplamda 1 milyon 150 bin liralık takı takıldı. Düğün yemeğinde  950 kilo da et kullanıldı. 


2 gün 2 gece süren aşiret düğününe yaklaşık 5 bin davetli katıldı: Toplamda 1 milyon 150 bin liralık takı takıldı. 

Düğün sonunda Kaymakam Kemal İdeal, genç ikili mutluluklar dilerken, damadın ağabeyi Muhtar Sabahattin Öter de, “Düğünümüze katılan bütün aşiret mensuplarına çok teşekkür ederim. Her yerden düğünümüze gelmişler. Düğünümüzde 950 kilo et kullanıldı. 5 bin insanın düğünümüze katıldığını görmek beni çok keyifli etti. Allah herkesten razı olsun” dedi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir