Boğaz’da ‘Yelkenler fora’ diyecek

Türkiye’nin dünyaya ihraç ettiği en büyük spor tertiplerinden biri olan Bosphorus Cup, 21’inci kere İstanbul’da düzenleniyor. 22-25 Eylül tarihlerinde ‘İstanbul Yelken Açıyor’ sloganıyla IRC, ORC, seyahat tekneleri ve sportif tekneler olmak üzere toplam 8 kategoride gerçekleştirilecek olan 21. Bosphorus Cup, bir defa daha İstanbul’un tüm hoşluklarını dünyaya tanıtacak. 2002 yılından bu yana düzenlenen tertipte bu sene Romanya ve Bulgaristan başta olmak üzere 10 farklı ülkeden toplam 400 yabancı atlet yarışacak. Jumbo ve All – Accor Live Limitless ana sponsorluğunda, Tersane İstanbul mesken sahipliğinde gerçekleşecek yarışa yerli ve yabancı olmak üzere toplam 900 atlet katılacak.

Boğaz’da ‘Yelkenler fora’ diyecek
Caddebostan açıklarındaki idman ve şamandıra yarışlarıyla başlayacak olan 21. Bosphorus Cup’un birinci yarışı, 23 Eylül Cuma günü Adalar’dan start alacak ve Kalamış’ta sona erecek. İsmini İstanbul Boğazı’ndan alan tertibin harika bir atmosferde gerçekleşen Boğaz Yarışı etabı, 24 Eylül Cumartesi günü düzenlenecek. Yelkenliler, hiçbir motor gücü olmadan yalnızca rüzgâr gücüyle tıpkı anda boğazda fora diyecek. Bosphorus Cup, Boğaz Yarışı’nın akabinde 25 Eylül Pazar günü Caddebostan açıklarındaki yarışla sona erecek. Genel klasmanda birinci olan ekip, Tersane İstanbul mesken sahipliğinde düzenlenecek ödül merasimi ile kupanın sahibi olacak.

Gorbon: Tüm dünya takip ediyor
Tüm dünyadan yelkencilerin merakla beklediği yelken tertiplerinden biri olan Bosphorus Cup’ın kurucusu Orhan Gorbon, böylesine güç bir tertibi yıllardır muvaffakiyetle gerçekleştirmiş olmaktan memnunluk duyduklarını belirtti. Gorbon, ”Bosphorus Cup dünyadaki en kıymetli yelken yarışlarından birisi pozisyonunda ve Boğaz Yarışı etabı onu eşsiz kılıyor. Tüm dünyadan yelken severlerin takviminde yer alan, takip ettikleri bir yarış pozisyonundayız. 21 yıl boyunca milletlerarası düzeyde böylesi bir aktifliğin gerçekleşmesinde emeği ve dayanağı olan herkese buradan teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir