CHP’li Yalım’dan ekonomiye ‘Tahtakale’ yorumu

ANKARA (İGFA) – CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, dünyanın hiç bir yerinde olmayan hiçbir devlette görülmeyen bir manzara yaşadıklarını söyledi.

Yaşanan olaydaki görüntüyü içinin acıyarak seyrettiğini belirten Yalım, “Türkiye üzere koskoca bir ülkenin Merkez Bankası çıkıp İstanbul Tahtakale Kapalı Çarşı’dan el arabası ile döviz topladı. Bu durum ülke tarihinde görülmemiş bir durumdur. Erdoğan”ın iktisat modeli en sonunda ülkemizi kabile devleti üzere bir manzaraya itmiştir. İçler acısı bir haldeyiz. Sizce başka ülkelerden ülkemize gelecek yatırımcı bu iktisadın bu fotoğrafı ile ülkemize gelir mi? Erdoğan Merkez Bankamızın Kasasını Tahktakale’ye mi taşıdı? Bizim haberimiz yok. Orada yapılan alış ve satış süreçlerinde o süreci yapan bireylere nasıl güveniyorsunuz? Bu alış-satış süreçleri nasıl muhasebeleştiriliyor? Onca paranın güvenliği nasıl sağlanıyor?” diye sordu.

Yalım, “Erdoğan’ın ekonomiyi kime bırakacağı, bakanları nasıl belirleyeceği bile şimdi aşikâr değilken bu vatandaş nasıl ve neyine güvenip Erdoğan’a ve partisi AKP’ye güvenip oy verecektir? Çok merak ediyorum. ‘Verin yetkiyi görün etkiyi’ dedi. Gördük ne hallere düştü. Sonuç Tahtakale” değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir