Dualarla nikâh kıyıldı: Geçen yazdan beri bu anı bekliyorlardı

ANNE VE BABALARI MEMNUNLUK GÖZYAŞLARI DÖKTÜ
Ardından da yeni yuvalarının huzurlu ve uzun ömürlü olması için dualar edildi. O sırada her ikisi de şimdi 20’li yaşlarında olan gelin ve damadın anne ve babaları ise memnunluk gözyaşları döktü…

YILIN BİRİNCİ KRALİYET DÜĞÜNÜ
Bu, kısaca anlattığımız çok özel düğün, 2023 yılının birinci kraliyet düğünü olarak kayıtlara geçti. Zira gelin, Ürdün Hükümdarı Abdullah ile Kraliçe Rania’nın büyük kızı 26 yaşındaki Prenses İman’dı. Geçen yıl hem büyük kızlarının hem de büyük oğullarının nişanını duyuran çift, birinci evlat mürüvvetini de gördü.

TV’DE CANLI YAYINLANDI
Prenses Iman, 28 yaşındaki Jameel Alexander Thermiotis ile Amman’da hayatını birleştirdi. Çiftin düğünü Ürdün TV’sinde canlı olarak yayınlandı. Bu ortada yeri gelmişken hatırlatalım, Ürdün’de önümüzdeki haziran ayında bir öbür düğün daha var. Veliaht Prens Hüseyin ile nişanlısı Rajwa Al Saif, tekrar İman ve Jameel’inki üzere bir merasimle evlenecek.

GELİNLİĞİ ÇOK ŞIKTI
Şimdi dönelim Prenses İman ile Jameel Thermiotis’in düğününe… Geçen hafta düzenlenen kına gecesiyle bekarlığa veda eden Prenses İman, düğününde sade lakin çok şık bir gelinlik giydi. Genç çiftin memnunluğu ve heyecanı yüzlerine yansıyordu.

GELİNİ DAMADA AĞABEYİ TESLİM ETTİ
Gelin İman, nikahın kıyılacağı yere ağabeyi Prens Hüseyin’in kolunda gitti. Davetlilerin huzurunda kıyılan nikahın akabinde düğünün cümbüş kısmına geçildi. Artık resmen karı-koca olan İman ile Jameel’i, Ürdün’ün mahallî müziklerini seslendiren bir küme karşıladı. Akabinde da düğün başladı.

ANNESİ GEÇEN HAFTA TOPLUMSAL MEDYADAN DUYURMUŞTU
Ürdün Kraliçesi Rania, geçen hafta İman’ın doğum gününü kutladığı toplumsal medya bildirisinde kızının düğün tarihini de açıklamıştı. Bu da toplumsal medya takipçileri için bir sürpriz olmuştu. Akabinde aile üyeleri resmi Instagram hesaplarında İman ile Jameel’in düğün davetiyesini paylaştı.

GEÇEN TEMMUZ AYINDA NİŞANLANDILAR
Prenses İman ile Jameel Thermiotis, geçen yılın yaz aylarında nişanlandılar. Keyifli haberi gelinin annesi Rania, Instagram hesabından duyurdu. Nikahın akabinde Kral Abdullah ile Kraliçe Rania, kızları İman ve damatları Jameel ile birlikte poz verdi.

DAMAT VENEZUELA DOĞUMLU
Venezuela doğumlu bir iş insanı olan Jameel Alexander Thermiotis, Prenses İman’dan üç yaş büyük, yani 28 yaşında. Ürdün sarayının damadı, New York’ta yaşıyor ve orada heyeti olan bir şirketin de ortaklarından. Genç adamın babasının Yunan asıllı Alexandros Thermiotis annesinin ise Corina Hernández olduğu belirtiliyor.

Ürdün kraliyet ailesinin resmi konutu olan Amman’daki sarayda gerçekleşen merasimde Kral Abdullah, kızını öperek kutladı.

Gelin ve damat resmen karı- koca ilan edildikten sonra düğüne geçerken, onları Ürdün’ün klâsik müziklerini seslendiren bir küme karşıladı.  

?

Kraliçe Rania, büyük kızı İman’in nikahını büyük oğlu Veliaht Prens Hüseyin, onun nişanlısı Rajwa ve öteki çocukları Haşim ve Selma ile birlikte izledi.

Ürdün Sarayı, 1 Haziran’da da Veliaht Prens Hüseyin ile Rajwa El Sahif’in düğününe mesken sahipliği yapacak. 

?

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir