Elinde bıçakla zincir marketi soyan genci, akılalmaz savunması da kurtaramadı

Çarşamba günü saat 16.00’da Fevziçakmak Mahallesi’nde bir zincir marketin şubesinde meydana gelen olayda, elinde ekmek bıçağı olan kuşkulu, markete girdikten sonra kasadaki Merve Kurtuldu’dan paraları vermesini istedi. O sırada marketteki çocuklu müşterilere de aldırmayan kuşkulu, bıçakla kasiyerin üstüne yürüyerek paraları vermesi için ısrarcı oldu. Bunun üzerine kasiyer, kasaya geçerek paraları verdi. Paraları çantasına koyan kuşkulu, elindeki bıçağıyla marketten ayrıldı.

KISA MÜDDETTE YAKALANDI

Şüphelinin gitmesi üzerine market çalışanları polisi arayarak şikayetçi oldu. Şüphelinin yakalanması için çalışma başlatan Küçükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü takımları, marketteki güvenlik kamera imgelerini inceleyerek, şüphelinin eşkalini belirledi. Gruplar, kimliği kısa müddette tespit edilen Kaan Pehlivan’ı (22), gözaltına aldı. Pehlivan’ın sırt çantasını denetim eden polis, marketten aldığı bedellendirilen 4 bin 250 lira para buldu.

“SUÇLULUK HİSSİNİ ANLAMAK İÇİN YAPTIM”

Kaan Pehlivan polisteki sözünde, “Suçluluk hissini anlamak için bu türlü bir şey yaptım” dedi. Emniyetteki süreçleri tamamlanan Pehlivan, adliyeye sevk edildi. Pehlivan, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

SOYGUN KAMERALARA YANSIDI

Ekmek bıçağıyla gerçekleşen soygun, marketin güvenlik kamerasına yansıdı. Manzaralarda, şüphelinin soygun için markete girdiği sırada içeride çok sayıda müşteri olduğu, çocuklu bir müşterinin soyguncuyu ikna etmeye çalıştığı ama Pehlivan’ın kimseye aldırış etmediği görüldü. Kasiyerden paraları alan Pehlivan, marketten ayrıldı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Derya Cihan – Aktüel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir