Günay Güvenç, Trabzonspor maçı sonrası isyan etti: İlginç şeyler oluyor

Gaziantep FK kalecisi Günay Güvenç, Trabzonspor’a 3-2 yenildikleri maçın akabinde yansılı açıklamalar yaptı. Trabzonspor’un 90+8’de attığı golden evvel faul yapıldığını belirten Günay Güvenç, ülke futbolundaki meselelere değindi.

Gaziantep FK’nın başarılı kalecisi Günay Güvenç, Trabzonspor’a son dakika golüyle 3-2 yenildikleri maçın akabinde açıklamalar yaptı.

Maçın hakemi Mete Kalkavan’a yüklenen Günay Güvenç, 90+8’de Marc Bartra’nın golünden evvel Maxi Gomez’in faul yaptığını söyledi. Yayıncı kuruluş mikrofonlarına konuşan ve “Çocuklar şu an yerde. Nasıl ayağa kalkacağız?” diyen Günay Güvenç, “Böyle nasıl devam edecek bilmiyorum. Bize de olmasın. Biz bugün kazansaydık da, bu golü yeseydik de, olmasın bu türlü gol.” tabirlerini kullandı.

“İLGİNÇ ŞEYLER OLUYOR”

İşte Günay Güvenç’in açıklamaları:

“Şimdi, biraz vakit oldu. Çabucak gelseydim farklı konuşacaktım zati. Nereden başlasam bilmiyorum hakikaten. deplasmana geliyoruz. Değişik şeyler oluyor. 10-11 yıldır Türkiye’de futbol oynuyorum. Daima şunun gerisinde durdum, total kalite olarak maalesef kâfi değiliz. Ülke futbolu, her şey olarak.”

“GÖRDÜĞÜM ŞEYLERE İNANIRIM”

“Bizim futbolu herkes eleştirebilir. Kimilerine nazaran tahminen tekrar geriye yaslandık. Olabilir. Fakat maçı 2-2’ye götürüyoruz, demek ki bir şeyleri yanlışsız yapıyoruz. Öteki şeyleri yapsak kazanabiliriz. Lakin son olan duruma baktım. Bir şeyi tekrardan görmedikçe karar vermek istemiyorum. Hayatta duyduğum şeylere de inanmam, gördüğüm şeylere inanırım. Saha içinde görüyoruz, soyunma odasına gidiyoruz yeniden bakıyoruz. Hakeme de söylüyoruz tekrar olmuyor.”

“BUNUN STANDARDI NE?”

“Böyle nasıl devam edecek bilmiyorum. Bize de olmasın. Biz bugün kazansaydık da, bu golü yeseydik de, olmasın bu türlü gol. Kazanmak, kaybetmek değil. Birtakım şeylerin düzelmesi lazım. Birinci yarıdaki penaltı, bedenden kola çarpıyor. Yok el çok açık. Bunun standardı ne? Oburu o denli veriyor, diğeri bu türlü veriyor. Hakem arkadaşlarımız da berbat maç yönetmek istemez ancak burada emek var. Soyunma odasına gidiyoruz, 2-0 öndeyiz neden 2-2’ye geldi. İçimizde halledeceğimiz şeyler.”

“TOTAL KALİTEYİ YAPAMIYORUZ”

“Çocuklar şu an yerde. Nasıl ayağa kalkacağız? Ülke olarak total kaliteyi yapamıyoruz. Kimi şeyler daima maçın önüne geçiyor. İçimde o kadar çok şey var ki. Üç haftadır son dakikalarda gol yiyoruz. Kendimizi sorgulamamız lazım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir