İstanbul’da ‘muhteşem cuma’ izdihamı: İndirime akın ettiler

İstanbul’daki birçok AVM’nin önünde sabah erken saatlerden itibaren kalabalık oluştu. AVM kapılarının saat 10.00’da açılması ile birlikte indirimli oldukları belirtilen eserlerin satıldığı mağazalara koşarak giden büyük kısmı bayan ve genç kız, askı ve reyonlardaki eserleri adeta kapıştı.

Bunlardan biri olan Bayrampaşa’daki AVM’deki giysi mağazasında eserlerden birkaç tane alarak koltuklarının altına dolduranlar kasada da sıranın kendilerine gelmesi için uzun mühlet bekledi. Mağaza yetkilileri gördükleri ilgiden mutlu olduklarını, bu kampanyanın Kasım ayı sonuna kadar sürdürüleceğini belirtti.

Beğendikleri eserleri stantlarda bulabilmek için kalabalık ve vakitle yarışanlar, metreler boyunca uzanan kasa kuyruğuna da aldırış etmedi.

‘Sanki parasız veriliyor içeriye giremedim’

İndirimden habersiz geldiğini belirten bir bayan, “İndirim var da o denli çok da büyük bir indirim göremedim. Güya ücretsiz veriliyor. Şaşırdım, içeriye giremedim. Haberim de yoktu bu indirimlerden, şaşırdım” dedi.

‘Sırayı mecbur bekliyorum yapacak bir şey yok’

Alışveriş yapmak için indirimleri takip ettiğini belirten bir kişi ise “İndirimleri takip etmek zorunda kalıyoruz, insanları bu hale getiren sistem. Sırayı bekliyorum, mecbur sıra bitecek. 20 dakikadır bekliyorum, bir 20 dakika daha beklerim, yapacak bir şey yok” halinde konuştu. Kalabalıktan ötürü stantlardaki eserler yerlere saçıldı, yoğunlukla gayret etmeye çalışan mağaza çalışanlarının ise sıkıntı anlar yaşadığı görüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir