Kaburgasını kıran sevgilisinden tedavi için yardım istedi, dükkanı başına yıkıldı

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde yaşayan Sevgi Avşar, argümana nazaran, 3 yıl boyunca erkek arkadaşı C.Ç.’den şiddet gördü. Bu nedenle sol gözünde görme kaybı oluşan Avşar, C.Ç.’den tedavi masraflarını karşılamasını istedi. Bu talep sonrası Avşar’ın işlettiği tuhafiye dükkanına giden C.Ç., tekrar şiddet uyguladı ve iş yerine hasar verdi. Avşar da dükkanın önüne çıkarak, C.Ç.’nin arabanın ön camını keser ile kırdı. İhbarla gelen polis takımlarınca karakola götürülen ikili, birbirlerinden şikayetçi oldu.

“KABURGAMI KIRDI”

3 yıldır C.Ç. ile birlikte olduğunu ve çok büyük baskı gördüğünü söyleyen Sevgi Avşar, “Kendimi onun baskısına şartlandırmıştım. O baskıyı kabullenmiştim. Çok ağır şiddetlere maruz kaldım. Beni işimden etti, bir kafede çalışıyordum. Bana yasaklar koydu. Çalıştığım kafede müşteriye güldüğüm için ‘Neden gülüyorsun?’ diyerek kolumda sigara söndürdü. Kıyafetimi uygunsuz bulduğu için konutumda bana dehşeti yaşattı. Kaburgamı kırdı, 20 gün rapor aldım. Bunların raporları tarihleriyle mevcut fakat şikayetçi olamadım. O kadar çok üzerimde baskısı vardı ki. Annem yok, babam burada yaşamıyor. Yalnız oluşumdan faydalandı” dedi.

“ERKEK MÜŞTERİ MASKE ALDIĞI İÇİN DAYAK YEDİM”

Kıskançlık nedeniyle daima dayak yediğini anlatan Avşar, “İşi bıraktıktan sonra kendi birikimlerimle küçük bir dükkan açtım. Dükkanda da bana ağır kurallar koydu. ‘Dükkana hiçbir erkek müşteri girmeyecek’ dedi. Bir erkek müşteri dükkanımdan maske aldığı için dayak yedim. En son olayımız, yeniden kıskançlıktan ötürü oldu. Dükkanımda çok büyük hengame çıktı. Dükkanı dağıtarak, beni darbetti. Kendimi ondan kurtarmak için dışarı attım. Dışarıdan ‘Çık dükkanımdan’ diye bağırıyordum. Kapı girişinde küçük bir keser vardı. Onu alıp, aracının camını indirdim. Böylece dükkandan çıktı. Darp raporlarım da var. En son cuma günü bu halde kendisinden kurtuldum. Darp raporumu aldım ve şikayetçi oldum” diye konuştu.

“YÜZÜM, GÖZÜM MORLUK İÇİNDE KALDIM”

Kendisini baskı altında hissettiğini aktaran Sevgi Avşar, “Hala vücudumda ve ruhumda izlerini taşıyorum. 3 çocuk annesiyim ve 3’ü de benimle yaşıyor. Kızım kolumda yaptığı izleri gördüğünde, çok sefer ‘Yine o mu yaptı?’ dedi. Yüzüm, gözüm morluk içinde kaldım. Dükkanımı onun yüzünden çok kere açamadım. İş yapamadım, şahitlerim de var. Başka esnaf arkadaşlar da olaya şahit oldu. Söz verdiler. Kendimi tehdit altında hissediyorum. Bir yere gittiğimde hala baskısı altında olduğumu hissediyorum. Tedavi sürecinde yanımda olmasını istemiştim. Kendisinden bunu talep ettim lakin bunu şantaj yapıyorum, diye algılamış. Katiyen değil. Konuşmalar da var. Yalnızca açtığı yaraları kapatmasını istemiştim” dedi.

Demirören Haber Ajansı / Dinçer Akbir – Yeni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir