Kadınlar üretiyor yarınlar kazanıyor

ANTALYA (İGFA) – Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek Yerelden Kalkınma gayeleriyle birçok projeye imza atarak bilhassa bayan istidamı noktasında Antalya’ya kıymetli yatırımlar gerçekleştirdi. Bayanların ekonomik hayata katılmalarını önceleyen ‘Üreten Bayanlar Kazanan Yarınlar Projesi’ kapsamında bayan kooperatiflerinin daha rahat üretim yapmaları için Korkuteli ve Antalya Toptancı Hal içinde üretim tesisleri kuruldu. Projenin tamamlanarak bayan kooperatiflerine teslim edilmesine karşın Büyükşehir Belediyesi, gerekli kontrolleri yaparak gereksinim duyulan ekipman takviyesine devam ediyor. Üretim tesisinde bayanlar türküler söyleyerek yufka açıyor. Kooperatif üyesi bayanlar, keyifli bir çalışma ortamında kendi ekonomik özgürlüklerini sağladıklarını tabir ederek Lider Muhittin Böcek’e dayanakları için teşekkür etti.

DESTEKLERİMİZ DEVAM EDİYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi Avrupa Birliği Bağlantıları ve Projeler Şube Müdürü Güliz Yaman, Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek’in yerelden kalkınmaya çok kıymet verdiğini söz ederek istihdam sağlayan projeler üretmeye devam ettiklerini söyledi. Yaman, “Üreten Bayanlar Kazanan Yarınlar Projesi’yle öncelikle üretim tesisleri kurduk. Ekipmanlarını temin ettik. Fakat elimizi kooperatiflerimizin üzerinden çekmedik. Hala gözlemleyip eksikleri gidermeye devam ediyoruz. Bu projeyle sağladığımız bayan istihdamı her geçen gün biraz daha artıyor. Bu durum bizleri çok memnun ediyor. Projemize öncelikle Korkuteli tesisimizle başladık. Akabinde hal tesisi ve bayan kooperatifleri satış alanlarını oluşturduk. Bu sayede yeni istihdam kapıları açmaya çalışıyoruz” dedi.

BÜYÜKŞEHİR ELİNİ ÜZERİMİZDEN ÇEKMEDİ

7 Renk Bayanları Toplumsal Dayanışma Kooperatifi Lideri Ayten İnce, Büyükşehir Belediyesi’nin üretim alanından satış noktalarına kadar birçok yardımı olduğunu söyledi. İnce, “Büyükşehir Belediyesi’nden yetkililer bizi sık sık ziyaret ederek gereksinim duyduğumuz her ne varsa temin ediyorlar. Bizim burada hamur kazanımız yoksa çabucak hamur kazanımız geliyor. Yufka açma makinemiz yoktu çabucak temin edildi. Kavanoz kapatma makinesine gereksinim duyduk çabucak tahlil üretildi. Büyükşehir Belediyemizin ekipman takviyesi ile bizim kapasitemiz arttı, üretim kapasitemiz artıkça daha fazla bayan istihdamı noktasında yeni arkadaşlarımız ortamıza katıldı. Belediyemizin satış noktasında büyük dayanakları oldu. Birtakım marketlerle anlaşama sağlamamıza yardımcı oldu. Artık ise otel kümeleri için de üretim yapıyoruz” diye konuştu.

DEPREMZEDE KILIÇ HAYATA TUTUNDU

Hatay sarsıntısında her şeyini kaybederek Antalya’ya geldiğini tabir eden Özgül Kılıç ise 7 Renk Bayanları Toplumsal Dayanışma Kooperatifi’nde tekrardan hayata tutunduğunu söyledi. Kılınç, “22 yıldır mesken hanımıyım. Engelli bir kızım var onunla ilgileniyordum. Birinci sefer bu türlü bir çalışma ortamında bulunuyorum. Çok hoş bir proje. Çok hijyenik bir ortamda üretim yapıyoruz. Sağ olsun Muhittin Böcek Liderimiz bizim için her türlü imkanı sağlamış. Sarsıntıdan sonra hiçbir şeyimiz kalmamıştı ayakta durmaya çalışırken burayı keşfettim. 20 yıl sonra kendime geldim. Bu işe tutundum bir meslek sahibi oldum. İnşallah geri döndüğüm vakit memleketimde de bu işe devam etmek istiyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir