Karaismailoğlu: Bin minibüsün daha dönüşümü konusunda çalışmamız var

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “UKOME’deki arkadaşlarımız gerekli çalışmaları ve istişareleri sizlerle yapıyorlar. Bin tane daha minibüsün dönüşümü konusunda çalışmamız var. Orada da arkadaşlarımız, belediye idaresiyle konuşuyorlar. Belli bir müddet içerisinde dönüşümü yapmak için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

İstanbul Kağıthane’de su parkının açılışında konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “İki zihniyet ortasındaki farkı görüyorsunuz. Bir yanda halka hizmeti hakka hizmet olarak gören bizler, öbür tarafta liyakatsiz takımlarla İstanbul’u başarısızlığa sürükleyenler. Bir İETT otobüsünü dahi işletemeyen beceriksizler, milletin kaygısıyla dertlenmeyip, keyif peşinde koşan iş bilmezler. İstanbul’a ve İstanbullulara hizmet yolunda biz lakin kendimizle yarışırız” dedi.

“BİN MİNİBÜSÜN DAHA DÖNÜŞÜMÜ KONUSUNDA ÇALIŞMAMIZ VAR”

Bakan Adil Karaismailoğlu, kelamlarına şöyle devam etti:

* “Bizim idaremiz vaktinde minibüsçüsüyle, taksicisiyle her gün toplantı yapıp talepleri alıyorduk. Bizim UKOME’deki arkadaşlarımız gerekli çalışmaları ve istişareleri sizlerle yapıyorlar.

* En son bu taksi-minibüs dönüşümü olsun, tahminen bunları daha da geliştirmek lazım. O hususta da tekrar bizim çalışmalarımız var.”

Minibüslerin taksi dönüşümüne ait soru üzerine Bakan Karaismailoğlu, “Kurayla bu iş çekildi ve yapıldı. Orada bile biliyorsunuz, bir sene bu işi süründürdüler. Israrlarla yaptılar, sonunda yaptılar bu işi. Tekrar birebir formda bin tane daha minibüsün dönüşümü konusunda çalışmamız var. Orada da arkadaşlarımız, belediye idaresiyle konuşuyorlar. Belli bir müddet içerisinde dönüşümü yapmak için çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir