Kayseri Şeker Fabrikası’nda yangın

Kayseri’nin Kocasinan ilçesi Osman Kavuncu Bulvarı’ndaki Kayseri Şeker Fabrikası’nda, saat 10.30 sıralarında, su soğutma kulesinde yangın çıktı. Kulede çalışma yapıldığı sırada teze nazaran kaynak makinesinden sıçrayan kıvılcım, yangına neden oldu. Kısa müddette büyüyen alevler, ahşap ve plastikten inşa edilen yapıyı kapladı.

İhbarla bölgeye polis ve itfaiye takımları sevk edildi. İtfaiye erleri, yangını söndürmek için çalışma başlattı. Yaklaşık 1 saat süren çalışmanın akabinde yangın, denetim altına alınarak söndürüldü. Su soğutma kulesi, kullanılamaz hale geldi. Polis, yangınla ilgili inceleme başlattı.

‘Personelimiz yangından kurtarıldı’

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Lideri Hüseyin Akay, “Burada can kaybı olmadığı için şükrediyoruz. Topluluğumuza çok geçmiş olsun. Bu büsbütün işletmenin dışında su soğutma kulesinde olan bir yangın. Burası aslında çok eski bir bina. Ahşap ve plastikten oluşan bir yapı. Herhalde kaynak çalışması yapılırken bir kıvılcımın sıçraması sonucu yangının meydana geldiğini düşünüyoruz. Tabi ahşap ve plastik yapı olduğu için yangında çok süratli bir gelişme oldu. Bizim itfaiyemizin müdahalesi ile oradaki çalışanımız yangından kurtarıldı. Gerisinden da yangını söndürme çalışmaları yapıldı. Şu anda da soğutma çalışmaları yapılıyor. Yangın büsbütün söndü. Fabrikamızın genelinde rastgele bir yangın kelam konusu değil. Zati Allah’a şükür can kaybımız ya da yaralanmamız kelam konusu değil. Onun için bununla ‘geçmiş olsun’ diyoruz. Kayseri Şeker nazara geldi herhalde. Öteki türlü izah edemiyorum. Zira biz her türlü güvenlik önlemini alan bir kuruluşuz. Tabi en küçük dikkatsizlik bu türlü sonuçlar ortaya çıkarabiliyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir