Memduh Büyükkılıç’tan 16 milyonluk hizmet

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Amatör sporun her vakit yanında olan ve faaliyetlerini destekleyerek teşvik eden Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, bahis ile ilgili yaptığı açıklamada amatör sportmenler için Sümer Amatör Tesisi saha binalarının imal çalışmalarına devam ederek, spor donatılarını hayata geçirdiklerini tabir etti.

Başkan Büyükkılıç, 16 milyon TL’ye mal olan hizmetlerin gerçekleştirildiği Sümer Amatör Kompleksi’ne yapılan çalışmaları şu biçimde anlattı: “Spor Toto işbirliği ile bu alanda çalışmalarımızı, hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Sümer Amatör Kompleksi’ne ek tesisler imal işinin yanı sıra, çim sahanın biri son teknoloji sentetik çim olarak değiştirildi. 1 adet 504 kişilik, 1 adet 183 kişilik 1 adet de 164 kişilik çelik konstrüksiyon tribün yapıldı. Birebir anda 4 kadronun muhtaçlığını karşılayacak 4 adet soyunma odaları, hakem odası, kantin ve WC’si bulunan 520 metrekare betonarme yapı yapıldı. Mevcut kafes tellerden deforme olanlar PVC kaplı kafes teller ve gerdirme telleri ile güçlendirilip değiştirildi. Bu çalışmalarımız ile toplamda KDV hariç 16 milyon TL’lik yatırım yapılmış oldu.”

Ayrıca amatör atletlere gerek gereç, gerek nakdi dayanak ve gerekse ziyaret hasebiyle kucaklaşarak moral takviyesinde bulunmaya itina gösterdiklerini vurgulayan Büyükkılıç, “Sporcularımız ve spor kulüp yöneticilerimiz ile sık sık görüşüyor, onların görüş, fikir ve temennilerini de dinliyoruz. Amatör spora dayanağımız sürecek, bu sene daha fazla dayanağı verme istikametinde uğraş gösteriyoruz” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç, amatör spor kulüplerinde gayret veren tüm atletlere muvaffakiyetler dileyerek, “Sporun altyapısını güçlü bir formda geliştirmek için uğraş gösteriyoruz. Gençlerimize yönelik amatör spora yapılan dayanakların güzel, yararlı olmasını temenni ediyorum” tabirlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir