Merkezefendi’de başpehlivan İsmail Balaban oldu

Şemikler Spor Tesisleri’nde yapılan ve ikincisi gerçekleştirilen Merkezefendi Yağlı Güreşleri karşılaşmalarına Merkezefendili ve Denizlililer büyük ilgi gösterdi. Uğraşların başladığı andan itibaren tribünleri dolduran güreş severler birbirinden heyecanlı karşılaşmaları coşkuyla izledi. Geçen yılki güreşlerin ağası iş insanı Mehmet Yukarıca ağalığını iş insanı Ahmet Turan’a devretti. Merkezefendi Belediye Lideri Şeniz Doğan ve protokol üyeleri tribünleri dolduran seyircileri selamladı.

600 pehlivan, 30 başpehlivanın katıldığı karşılaşmalar sonunda başpehlivanlığı İsmail Balaban kazandı. Merkezefendi Belediye Lideri Şeniz Doğan, başpehlivan olan İsmail Balaban’a madalya ve kupasını takdim etti. İkinciliği Menderes Saltık, üçüncülüğü Turan Balaban ve Orhan Okulu paylaştı. İkinci ve üçüncülüğü elde eden başpehlivanlara ve başka kategorilerde dereceye giren atletlere da kupa ve madalyaları protokol üyeleri tarafından verildi.

“Pehlivanlarımızı kutluyor, hemşehrilerimize teşekkür ediyorum”

Vatandaşların yağlı güreşe ağır ilgi gösterdiğini lisana getiren Merkezefendi Belediye Lideri Şeniz Doğan, “Merkezefendi 2. Yağlı Güreşleri’nde kıymetli hemşehrilerimiz bizleri yalnız bırakmadığı için kendilerine teşekkür ediyorum. Daima birlikte coşku içinde yağlı güreşleri izledik. Birbirinden ünlü başpehlivanlarımızı hemşehrilerimiz ile bir ortaya getirdik. Spora ve atlete her vakit dayanağımız devam edecek” dedi.

600 pehlivanın ve 30 başpehlivanın kıyasıya gayret ettiğini belirten Lider Doğan, “Merkezefendi Yağlı Güreşlerinin Şampiyonu, İsmail Balaban oldu. Güreşlerimizin galibi İsmail Balaban’ı ikinci Menderes Saltık’ı ve yarı finalde er meydanına çıkarak güreşlerimizin üçüncülüğünü elde eden Turan Balaban ve Orhan Okulu’yu kutluyor, tüm pehlivanlarımıza iştiraklerinden ötürü teşekkür ediyorum” tabirlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir