Meteoroloji’den İstanbul için uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran, ülkenin kuzey, iç ve batı bölümlerinin kesimli, yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Akdeniz’in iç bölümleri ve İskenderun Körfezi Etrafları, Batı Karadeniz (Sinop hariç), Balıkesir, Muğla, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Ardahan etrafları ile Denizli’nin güney ve doğu ilçelerinin lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öteki yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği kestirim ediliyor.

Yağışların, İstanbul, Yalova, Bartın, Isparta ve Burdur etrafları ile Muğla ve Antalya’nın iç kesitleri, Denizli’nin güney ve doğu ilçelerinde etraflarında kuvvetli, İstanbul’un Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Zonguldak, etraflarında çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

VALİ YERLİKAYA’DAN İHTAR

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da toplumsal medya hesabında ihtarda bulunarak, “Sevgili İstanbullular, Perşembe(yarın) sabah saatlerinden itibaren İstanbul’da gök gürültülü sağanak yağışların kuvvetli, Anadolu Yakası’da çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor Ani sel ve su baskınına karşı dikkatli ve önlemli olalım” sözlerini kullandı.

AKOM tarafından yapılan paylaşımda da İstanbul’da yağışlı havanın 3 gün tesirli olacağı belirtildi ve kuvvetli rüzgar uyarısı yapıldı. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir