Mustafa Sandal’dan TFF Başkanı Büyükekşi’ye tepki

Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi, Muhteşem Lig’in 2. haftasında, 3-3 biten Beşiktaş-Alanyaspor müsabakasının akabinde hakem Yasin Kol‘u bir daha maçlarına istemediğini söyledi. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lideri Mehmet Büyükekşi ise basın toplantısında elini masaya vurarak, “Hakem atamalarını algoritma yapıyor. ‘O hakemi istemiyorum, bu hakemi istemiyorum’ kelamlarının karşılığı bizde yok” dedi.

Mustafa Sandal da, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Büyükekşi’ye reaksiyon gösterdi. Sandal, şu sözleri kullandı:

Sayın Mehmet Büyükekşi, Hem bulunduğunuz mevki açısından hem de temsil ettiğiniz kurumun haysiyeti ve tarafsızlığına istinaden konuşurken üslubunuza dikkat etmenizi temenni ederim.

Elinizi kolunuzu salladığınız kadro ve 25 milyonluk taraftar kümesi, yüreğiyle Türkiye’nin en büyük erdemli, haysiyetli ve onurlu kümesidir.

Siz siz olun pazara giderken Çarşı’dan olmayın. Beşiktaş ile alakalı cümleler kurarken elinize kolunuza hakim olup tarafsızlığınızı müdafaanız dileklerimle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir