OEDAŞ çözüm merkezini dijitalleştirdi

ESKİŞEHİR (İGFA) – Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak’ta elektrik dağıtım hizmeti sağlayan Osmangazi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (OEDAŞ),hayatına dokunduğu 3 milyon şahsa verdiği hizmetin kalitesini daima olarak artırmak için Ar-Ge ve dijitalleşme yatırımları gerçekleştiriyor.

Şirket bu kapsamda 2021 yılının son ayında başlattığı ‘Memnuniyet 4.0’ projesi ile de müşteri memnuniyetini üst düzeye taşıdı. Proje geçtiğimiz ay açıklanan ve memleketler arası arenada iş dünyasının en itibarlı ödüllerinden biri olarak kabul edilen Stevie International Business Awards’ta da ‘En Âlâ Teknik Dayanak Çözümleri’ kategorisinde mükafata layık görülmüştü.

Memnuniyet 4.0 hakkında bilgi verenOEDAŞ Yöneticisi Muzaffer Yalçın, projenin çıkış noktasını da anlattı.

Yapılan araştırmalarda elektrik dağıtım şirketlerinin davet merkezlerine gelen aramaların yüzde 70’inin arıza bildirimi ve kesintiler hakkında bilgi alma maksatlı olduğunu gösterdiğini tabir eden Yalçın, “Biz de bu türlü durumlarda bilgi akışını hızlandırmak maksadıyla bağlantı kanallarımızı çeşitlendirdik ve daha esnek, dijital bir altyapı kurduk” dedi.

Memnuniyet 4.0 projesinin yanı sıra irtibat kanallarını çeşitlendirerek hizmet kalitelerini ve tüketici memnuniyetini artırdıklarını söz eden Yalçın, “Tüm bu çalışmalarımız sonucunda Güç ve Natürel Kaynaklar Bakanlığı tarafından 2021 yılında tarafsız bir kuruluşa yaptırılan ankette ülkemizdeki 21 dağıtım şirketi içerisinde müşteri memnuniyeti en yüksek şirket olduk. Şu anda memnuniyet düzeyimiz yüzde 87 bandında. Amacımız bu oranı yüzde 100’e çıkarmak” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir