Örgüt tehdit etti, ailesine bir şey olmasın diye dağa gitti

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı savıyla 3 Eylül 2019’da farklı kentlerden Diyarbakır’a gelerek HDP vilayet binası önünde oturma aksiyonu başlatan ailelerin evlat nöbeti bin 91’inci gününe girdi. 303 ailenin katıldığı evlat nöbetinde şimdiye dek 37 örgüt mensubu teslim oldu. Güvenlik güçlerinde süreçleri tamamlanan bu örgüt mensupları ailelerine teslim edildi.

Sur ilçesinde yaşayan Vedat Bingöl, 2015 yılında 22 yaşındayken 2,5 yıl İstanbul Silivri Cezaevi’nde kaldı. Bingöl, argümana nazaran özgür kaldıktan sonra tehditlerden ötürü tekrardan dağa gönderildi. Vedat Bingöl’ün annesi Fahriye ve ablası Güllü Sayar oturma hareketinde davette bulunarak geri gelmesini istedi. Abla Sayar, kardeşinin mevt haberini yayınladıklarını lakin inanmadıklarını kaydederek annesi Fahriye Bingöl’ün kardeşi için her gün köyden gelerek hareket sürdürdüğünü söyledi.

Sayar, “Kardeşim için buradayım, yüreğimiz yanıyor, annem meskende duramıyor köyden her gün yaya olarak da olsa geliyor. Mevt haberi yayınladılar annem inanmıyor. Kardeşim şayet yaşıyorsa, bizi görüyor ve duyuyorsa annemin hatırına geri gelsin. Annenin yüreği yanıyor sen bu acıya nasıl dayanırsın, gel annenin halini gör anla. Bizim için değil, annen için gel. 8 yıl evvel gitmişti yakalandı. 2 yıl mahpusta kaldı meskene getirdik. Mektup yazdı meskene bırakıp tehdit edildiği için gittiğini söyledi. ‘Ailemize bir şey olacağına ben tek gideyim’ demiş. Tehdit altında olmasaydı gitmezdi” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir