Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi daire başkanı Yusuf Ziya Gümüşel için dua istedi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin STK ve Muhtarlardan sorumlu Daire Lideri Murat Müjdeci, Hiranur Vakfı ile ortaya çıkan 6 yaşındaki çocuğun cinsel istismarı skandalıyla ilgili vakfın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’e dua istedi.

AK Partili belediyede çalışan Müjdeci, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda Gümüşel’in geçen hafta gözaltına alınmasının fotoğrafını paylaşarak, “Tüm kardeşlerimizi duâ etmeye dâvet ediyorum” tabirlerini kullandı. Müjdeci, “Müslüman, kardeşinin sıkıntısı ile dertlenir. Tüm kardeşlerimizi duâ etmeye dâvet ediyorum. Şüphesiz inananların imtihanı ağır olur. Rabbim paka çıkartsın. Feraha kavuştursun. İslam düşmanlarını sevindirmesin. Allah yâr ve yardımcısı olsun” dedi.

Müjdeci, bir öbür paylaşımında da ilahiyatçı İhsan Şenocak’ı etiketledi. Müjdeci, şu sözleri kullandı: “Âlimlere, büyük zâtlara ve fazilet sahibi bireylere hürmet göstermek gerekir. Zira Ulu Allah, Kur’ân-ı Kerîm’de şöyle buyurmaktadır: ‘De ki, bilenlerle bilmeyenler hiç bir olur mu? Bunu lakin akıl sahipleri anlar.’ (Zümer müddeti, 39/9)”

Ne olmuştu?

Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G., babasının 6 yaşında iken kendisini 29 yaşındaki Kadir İstekli’yle imam nikahı kıyılarak evlendirmesi sonucu çocukluğu boyunca cinsel istismara uğradığını anlatarak şikayetçi oldu. Kanıtlara karşın H.K.G.’nin şikayetiyle ilgili iki yıl boyunca dava açılmadı ve kimse gözaltına alınmadı. 30 Ekim 2022’de İstanbul Anadolu Başsavcılığı’nın iddianamesi tamamlandı. Savcı iddianamede H.K.G.’nin anne ve babasının istismara göz yumduğunu anlattı. İddianamede Kadir İstekli, tarikat önderi baba Yusuf Ziya Gümüşel ile anne Fatma Gümüşel’in zincirleme formda çocuğun cinsel istismarı hatasını işlediklerini belirtildi. Üç sanığın en az 27’şer yıl mahpusla cezalandırılmaları istendi. Ayrıyeten savcı, Kadir İstekli için cinsel atak kabahatinden da ceza talep etti.(HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir