Siyasi partilerden “geçmiş olsun” mesajları

Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, yazılı açıklamasında, “Maalesef sarsıntı bölgesinden yüreğimizi yakan haberler peş peşe geliyor. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Dualarımız, can kayıplarının artmaması içindir.” sözlerini kullandı.

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Çok sayıda vilayetimizi etkileyen sarsıntıyla ilgili üzücü haberleri telaşla takip ediyoruz. Bu büyük felakette hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Dualarımız, enkaz altındaki vatandaşlarımızla.” paylaşımında bulundu.

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, toplumsal medya hesabından, “Kahramanmaraş merkezli zelzelede hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor, kurtarılmayı bekleyenler için dua ediyoruz. Birlik, beraberlik ve dayanışma ile bu felaketten en az hasarla çıkmak için milletimizle beraberiz.” açıklamasını yaptı.

Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Kahramanmaraş merkezli zelzele vesilesiyle aziz milletimize çok geçmiş olsun. Dualarımız yardım bekleyen vatandaşımızın biran önce kurtarılması için. Allah yardımcımızdır.” tabirlerini kullandı.

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan da açıklamasında, geçmiş olsun dileklerini ileterek, “Can kaybı olmaması için Allah’a dua ediyorum. Cenab-ı Allah memleketimizi her türlü afetlerden koruma eylesin. Tekrar Refah Partisi olarak tüm teşkilatlarımızı AFAD koordinesinde istekli çalışmalara takviye olmaya davet ediyoruz.” iletisini paylaştı.

Demokratik Sol Parti Genel Lideri Önder Aksakal, yaptığı açıklamada, sarsıntıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa dileyerek, “Enkaz altındaki vatandaşlarımıza en kısa müddette ulaşılıp sağ salim kurtarılmasını temenni ediyorum. Başın sağ olsun, geçmiş olsun Türkiyem.” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir