Son Dakika! Gülşen’in İmam Hatiplilerle ilgili sözleri AK Parti’yi ayağa kaldırdı! Tepkiler art arda geliyor

Son devirde konserlerinde giydiği kıyafetler ve üslubuyla gündemden neredeyse hiç düşmeyen ünlü müzikçi Gülşen’in Nisan ayında gerçekleşen bir konserinde kullandığı tabirler toplumsal medyada gündem oldu.

“SAPIKLIĞI ORADAN GELİYOR HERHALDE”

İnternete düşen manzaralarda Gülşen’in konser esnasında bir şahısla ilgili olarak “İmam hatipte okumuş daha evvel kendisi. Sapıklığı oradan geliyor herhalde” dediği duyuluyor.

“GÜLŞENTUTUKLANSIN” ETİKETİ TT OLDU

Şarkıcı Gülşen’in bu kelamları toplumsal medyada büyük bir tartışmaya neden olurken, çok sayıda Twitter kullanıcısı Gülşen’in tek bir kişi üzerinden tüm İmam Hatiplileri gaye almasının yanlış olduğunu lisana getirdi. Yorum yağmuru sonrası “GülşenTutuklansın” etiketi de Twitter’da kısa müddette TT oldu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Gülşen’in sahnede İmam Hatiplilere yönelik sarf ettiği kelamlarından ötürü Türk Ceza Kanununun 216. hususunda yer alan “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik yahut Aşağılama” kabahatinden resen soruşturma başlatıldı.

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÇELİK: NEFRET HATASIDIR, İNSANLIK AYIBIDIR

Gülşen’in İmam Hatiplilerle ilgili kelamları AK Parti cephesinde de büyük reaksiyon çekti. Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ünlü müzikçiye Twitter hesabından yaptığı paylaşımla reaksiyon gösterdi.

Çelik yaptığı paylaşımda, “Nefret üretmek bir sanat kısmı değildir. Nefret yaymak bir sanatçı faaliyeti değildir. Toplumun belli bir kısmını “sapıklık” argümanı ile gaye almak ve Türkiye’yi ayrıştırmaya çalışmak nefret kabahatidir ve insanlık ayıbıdır… Bu çarpık zihniyetin mazide kaldığını düşünüyorduk. Fakat farklı kisveler altında sürdüğünü görüyoruz. Bu nefret zihniyeti ülkemizde asla yer bulamaz. Nefrete karşı insanlık pahalarını savunmaya devam edeceğiz. İnsanlık onuru her türlü nefretin üstündedir.” tabirlerini kullandı.

NUMAN KURTULMUŞ: BU TÜRLÜ SÖZLER KULLANMAK KİMSENİN HADDİ DEĞİLDİR

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in akabinde Gülşen’in kelamlarına bir reaksiyon de AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş’tan geldi. Kurtulmuş, Twitter paylaşımında “Milletimizin gözbebeği, ülkemizin en başarılı eğitim kurumlarından, mensubu olmaktan gurur duyduğumuz İmam Hatip Liselerine karşı ortaya konulan nefret telaffuzunu esefle kınıyorum. İmam Hatiplilere ya da bir diğerine karşı sorumsuz, ötekileştirici, aşağılayıcı, düşmanlaştırıcı tabirler kullanmak kimsenin haddi değildir” sözünü kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir