Son Dakika: Yaptığı savunma kurtarmadı! Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar tutuklandı

İstanbul Ekmek Üreticileri Sendikası Lideri Cihan Kolivar’ın katıldığı bir televizyon programında “Ekmek aptal toplumların temel besin unsurudur. Bizim toplum ekmek ile doyduğu için başında 20 yıldır bu türlü yöneticiler duruyor” sözlerini kullanması tartışma yarattı.

TUTUKLANDI

Kolivar hakkında dün, kullandığı kelamlar nedeniyle ‘Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak’ suçlamasıyla soruşturma başlatıldı. Dün gözaltına alınan Kolivar, bugün çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

“EKMEĞİN SIHHATE ZİYANLI OLDUĞUNU ANLATMAK İSTEDİM”

Kolivar’ın emniyet tabirinde, “Benim merkezi hükümetle rastgele bir sıkıntım yoktur. Benim sıkıntım ilçe belediyeleriyle. İlçe belediyeleri ruhsatsız fırınlara müsaade veriyor. Ben ‘Ekmek aptal toplumların temel besin maddesidir’ derken, ekmeğin sıhhate ziyanlı olduğunu anlatmak istedim. Ekmeğin fazla tüketilmesi halinde insanlara ziyan vereceği istikametindedir. Benim sözlerimde katiyetle Türk toplumu maksat alınmamıştır. Sözlerim toplumca yanlış anlaşılmıştır. Sözlerimde genelleme yaptım. Bir Karadenizli olarak Türk toplumuna hakaret edecek karakterde değilim” dedi.

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÇELİK REAKSİYON GÖSTERMİŞTİ

Kolivar’ın reaksiyon çeken kelamları sonrasında AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik bir paylaşım yaparak, “Ekmek Üreticileri Sendikası Lideri Cihan Kolivar’ın kelamları nefret söylemidir. Milletimizi ve ekmeği aşağılayan açıklamaları hadsizliktir. Bu şahsın milletimizi ve ekmeği aşağılamanın yanı sıra hasımlık siyasetinin elamanı olduğunu muhakkak eden açıklamaları ise başlı başına nefret siyasetidir.” sözlerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir