TEMSA, beşinci elektrikli otobüs modelini Hannover’de tanıtacak

Bugüne kadar 4 elektrikli aracı seri üretime hazır hale getiren TEMSA, beşinci elektrikli modeli olan LD SB E’nin tanıtımını IAA Hannover Transportation’da gerçekleştirecek.

Dünyanın en kıymetli ticari araç fuarlarından Hannover IAA Transportation 2022, 19-25 Eylül 2022 tarihleri ortasında düzenlenecek. 40 farklı ülkeden 1.200’ün üzerinde şirketin iştirak göstereceği fuar, dünyanın önde gelen ticari araç üreticilerinin yeni lansmanlarına ve elektrikli araç tahlillerine sahne olacak.

Türk üreticilerin de geniş bir iştirak göstereceği fuarda, TEMSA seri üretime hazır hale getirdiği beşinci elektrikli otobüsü LD SB E’nin tanıtımını gerçekleştirecek. LS SB E’nin tanıtım aktifliği, tertibin basın günü olan 19 Eylül’de, saat 12:00’da TEMSA standında düzenlenecek. TEMSA, lansmanını yapacağı LD SB E’nin dışında yenilenen Avenue Electron ve HD modellerini de Hannover’de görücüye çıkaracak.

Normal şartlarda her 2 yılda bir düzenlenen ve dünyada kendi alanının en kıymetli tertiplerinden biri olarak görülen Hannover IAA Transportation, 2020 yılında pandemi nedeniyle düzenlenememişti. Fuar, olağanlaşma adımları ve pandeminin denetim altına alınmasıyla birlikte, 4 yıl ortadan sonra tekrar kapılarını açmış olacak. 19 Eylül’de basın günü ile başlayacak fuar, 25 Eylül’e kadar devam edecek.

SÜRDÜRÜLEBİLİR GELECEĞE KATKIDA BULUNUYORUZ

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu, dünya iktisadına gölge düşüren tüm zorlayıcı şartlara karşın, elektrifikasyon odaklı global büyüme stratejilerini kararlılıkla uyguladıklarını söz ederken, “Dünyanın en kıymetli ticari araç fuarlarının başında gelen IAA Hannover Transportation’da tanıtımını gerçekleştireceğimiz yeni elektrikli otobüsümüz LD SB E, bu kararlılığın en somut göstergesi. Bugün seri üretime hazır hale getirdiğimiz 5 farklı aracımız; sürdürülebilirlik ve teknoloji üzerine inşa ettiğimiz esnek, çevik, dinamik iş yapma kültürümüzle, ülkemizde ve tüm dünyada elektrikli araç seferberliğinin vazgeçilmez oyuncuları ortasındayız. Türkiye’de doğup büyüyen bir marka olarak, bu üzere etkinliklerde ortaya koyduğumuz bu güçlü vizyon, TEMSA’nın ve Türk endüstrisinin katma bedelli üretim tutkusunu ortaya koyması ismine da çok değerli. Bugün İsveç’ten ABD’ye, Romanya’dan Fransa’ya kadar yollara çıkan elektrikli araçlarımız, genişleyen eser gamımızla birlikte yakında çok daha geniş coğrafyalarda yerini alarak sürdürülebilir geleceğe katkıda bulunmayı sürdürecek” sözlerini kullandı.

4 ELEKTRİKLİ ARAÇ MODELİ SERİ ÜRETİME HAZIR

Son iki yıldır Sabancı Holding ve PPF Group (Skoda Transportation) iştirakinde faaliyet gösteren TEMSA, bugün prestijiyle 4 farklı elektrikli araç modelini seri üretime hazır hale getirmiş durumda.

ASELSAN ile birlikte, Türkiye’nin birinci yerli elektrikli otobüsünü geliştiren TEMSA, bunun dışında 12 metrelik Avenue Electron ve 9 metrelik MD9 electriCITY modellerini de dünyanın farklı coğrafyalarına ihracat ediyor.

Bu araçların yanı sıra, TEMSA geçtiğimiz aylarda da ABD pazarı için özel olarak geliştirdiği TS 45E modelinin lansmanını gerçekleştirmişti.

Yaklaşık 2 yıl boyunca, dünyanın en değerli teknoloji şirketlerinin bulunduğu Silikon Vadisi’nde test sürüşleri gerçekleştiren TS 45E, tüm testleri muvaffakiyetle tamamlayarak pazara sunulmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir