Yönetmen Woody Allen ile ilgili emeklilik iddiaları yalanlandı

ABDli direktör Woody Allen’ın temsilcisi, çıkan emeklilik savlarını reddetti.

The Guardian’da yer alan habere nazaran, 86 yaşındaki direktörün bir İspanyol gazetesinde çıkan 50nci sinemasının son sineması olacağı ile ilgili haberi yalanlandı.

‘Wasp 22’ isimli yeni sinemasının Paris’te yapılan çekimlerinden evvel La Vanguardia gazetesine konuşan Allen, prensip olarak niyetinin daha fazla sinema çekmek değil yazmaya odaklanmak olduğunu ve bir sonraki projesinin bir roman olduğunu söyledi.

Emekli olmayı düşünmeyen Woody Allen ismine yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi: ‘Woody Allen asla emekli olduğunu ya da öteki bir roman yazdığını. Sinema tecrübesinin büyük bir aşığı olduğu için, akış platformlarına nazaran sinemalar yapmak onun için eğlenceli olmadığından sinema yapmamayı düşündüğünü söyledi. Şu anda emekli olmaya hiç niyeti yok ve 50nci olacak olan yeni sinemasını çekmek için Paris’te bulunmaktan çok heyecanlı.’’

La Vanguardia gazetesi birebir vakitte Allen’ın ‘Wasp 22’ sinemasının, 2005 yılında piyasaya sürülen ‘Match Point’ isimli sinemasıyla misal olduğunu ve ‘’heyecan verici, dramatik ve tıpkı vakitte şeytani’’ olduğunu söylediğini aktardı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir