Alfa Romeo Tonale, Türkiye’de tanıtıldı: İşte fiyatı ve özellikleri

Global tanıtımı 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilen Alfa Romeo Tonale, 2021 Yılın Otomobili Ödülleri’nü kazanmasına rağmen henüz piyasaya çıkmamıştı.

110 yıllık Alfa Romeo mirasını yansıtan ve bu yıl seri üretimi başlayan Tonale, geçtiğimiz şubat ayında görücüye çıkmıştı.

AA’nın haberine göre, Alfa Romeo markasının dönüşümünü işaret eden kompakt SUV’u Tonale’nin hibrit ve dizel motor seçeneklerinin tanıtımı İstanbul’da gerçekleştirildi.

Alfa Romeo Tonale teknik detaylar

Tonale’nin, 1,5 litrelik, 160 HP’lik hibrit motorlu özel serisi ‘Edizione Specile’ temmuz ayında ön siparişe açılmıştı.

Tonale, ekim ayından itibaren ise Sprint, Ti ve Veloce olmak üzere üç farklı donanım seviyesi dizel ve hibrit motor seçenekleriyle 1 milyon 249 bin TL’den başlayan anahtar teslim fiyatlarla bayilerdeki yerini adı.

Giriş versiyonundan itibaren anahtarsız giriş ve çalıştırma, Akıllı Adaptif Cruise Control, ön ve arka park sensörleri, 12,3 inç Full Dijital Hayalet Gösterge Paneli ve 10,25 inç multimedya ekranı ile kablosuz Apple Car Play ve Android Auto gibi teknolojik özellikler standart olarak sunuluyor. Bu üç donanım paketinin üstünde ise lansman özel serisi ‘Edizione Speciale’ yer alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir