Amatör maçta centilmenlik örneği

Gökçebey alanındaki müsabaka öncesi Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 vilayette 45 binden fazla vatandaşın vefatına sebep oyan zelzelede hayatını kaybeden vatandaşları için 1 dakikalık hürmet duruşunda bulundu. Gökçebeyspor maça “Başımız sağ olsun Türkiyem” yazılı pankart ile çıktı.
Duygu yoğunluğuyla başlayan müsabaka, Gökçebeyspor’un 7-3 üstünlüğüyle sona erdi. Gökçebey grubuna galibiyeti getiren golleri Ali, Serhan, Okay, İbrahim (2), Abdoul Aziz kaydetti.

Gol attıkları kaleci baygınlık geçirince kendi kalelerine gol attırdılar

Öte yandan Gökçebeyspor, müsabakada fair-play örneği sergiledi. Müsabakanın 40. dakikasında Gökçebeyspor’un atağı ile başlayan kontrada Karaelmasspor’un kalecisi baygınlık geçirerek yere yığıldı. Bu sırada Gökçebeysporlu İbrahim atağı gole çevirdi. Karaelmassporlu kalecinin yere yığılmasının akabinde lisanı boğazına kaçarken, birinci müdahaleyi Gökçebeyspor’un sıhhat takımı gerçekleştirdi. Attığı gole sevinemeyen Gökçebeyspor centilmenlik örneği göstererek kendi kalesine gol attı.

Karşılaşma bitişinde soyunma odasına giren Gökçebey Belediye Lideri Vedat Öztürk, “Sizlerle bir sefer daha gurur duydum. Futbol yalnızca gol atmak değildir. Bunun en hoş örneğini alanda sizler gösterdiniz. Bugün mağlup da olsak galip de gelsek futbolu centilmenlik içinde oynadığınız için sizleri alnınızdan öpüyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir