Bahçeli’den ‘Saraçhane’ çıkışı: Baba ile oğul çekişmeli, oğul ile abla kumpasçı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 18. Dönem Siyaset ve Liderlik Okulu Sertifika merasiminde açıklamalarda bulundu.

Bahçeli, “Saraçhane’de rol kapma kederine düştüler.Baba ile oğul ortasındaki gel-gitli sürece müdahil olan ablaların da ‘Biz de varız’ çıkışı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki 2 partinin kazandığı çatık kaşlarla hatırlanıp ikilik çıkarması malum olduğunuz bir menfaat çatışmasıdır” dedi. Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

2023’E HEYECANLA BAKIYORUZ

*2023’e ümitle bakıyoruz. Türkiye yüzyılı diyoruz dünyada mıymıntı bir gezgin üzere değil bir fatih üzere duruş ve devinim göstermek için cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin devamından yanayız. Altılı masa gerçeklerden peşi sıra kaçmakta, ortalığı da velveleyle, kuru hamasetle, kurşun üzere husumetle karıştırmaktadır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bu şuurun eseridir. Cumhur İttifakı bu şuurla tecelli etmiştir.

SARAÇHANE TEPKİSİ

*Saraçhane’de rol kapma kederine düşenlerin bu yeni yüzyılı bırakınız anlamasını, varlıklarını ibra etmeleri ve tezle sürdürmeleri bile akla ziyan bir haldir.

*Babayla oğul ortasındaki gelgitli sürece müdahil olan ablaların biz de varız çıkışı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni iki partinin kazandığını çatık kaşlarla hatırlatıp ikilik çıkarması malumu olduğumuz bir menfaat çatışmasıdır.

*Hayatları kolay hesaplarla geçenlerin hasbi olması, balığın kanat takarak uçmasını düşünmek kadar mecnun saçmasıdır. Karşımızdaki siyaset tablosunda bir aile dramı yaşanmaktadır.

*Baba ile oğul çekişmeli, babayla abla ihtilaflı, oğul ile abla kumpasçı, başkaları de kendi siperlerinde seyircidir.

*Biz bu olan bitenlere zillet demeyelim de ne diyelim? Veli nimeti olan ittifak ortağına ‘çarparım’ diye tehditler savuranların nesine prestij edelim?

*Siyaseti miras paylaşımına ve tarla arbedesine dönüştüren akılsız talancıların neyine bakalım, neresiyle alakadar olalım?

VUDU ÖRNEĞİ

*Karaip Adaları’nda Vudu inancına mensup muhalif kümeler, birbirlerinin üstünü başını kirletirlermiş. Karşıdakinin yüzü ne kadar kirletilirse, kirleten o kadar çok prestij göreceğine inanırmış. İşte zillet ittifakının durumu tamı tamamına budur.

*Türkiye’ye çamur atmakla kalmıyorlar, birbirlerini de çamura batırıyorlar. Bu yüzden Cumhurbaşkanı adayı bile bulamıyorlar, bir aday üzerinde uzlaşamıyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir