Bartın’daki maden faciasında hayatını kaybedenlerin isimleri belli oldu

Bartın’ın Amasra ilçesindeki bir maden ocağında dün saat 18.15’te patlama meydana geldi. Patlamada 28 personel hayatını kaybetti. Bakan Süleyman Soylu hayatını kaybeden maden personellerinin kimliklerini açıkladı.

Amasra ilçesinde, Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Kuruluş Müdürlüğü’nde dün saat 18.15 sıralarında yer altında patlama meydana geldi. Patlama sonrası hayatını kaybeden personel sayısı 28’e çıktı. İstanbul’da 6, Bartın’da 5 olmak üzere toplam 11 maden emekçisi tedavi altına alındı.

HAYATINI KAYBEDENLERİN KİMLİKLERİ AŞİKÂR OLDU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, hayatını kaybeden maden çalışanlarının kimliklerini açıkladı.

Bakan Soylu, şöyle konuştu:

*Vefat eden kardeşlerimizin isimlerini de söyleyeceğim. Ali Gerçek, Aziz Köse, Berkay Pınarcıoğlu, Emrah Kaban, Enes Aydın, Ercan Akdeniz, Fikret Kansız, Gökhan Mercan, Murat Ergin, Rahman Özçelik, Ramazan Özer, Selçuk Ayvaz, Serkan Nakaş, Şuayip Okul, Yener Saygın, Mehmet Kara, Rasim Bulut, Sabri Akdere, Murat Öztan, Serhat Kahraman, Suat Demirkıran, Yasin Çelik,Gürdal Serenli, Burhan Altun, Emrah Kaya, Rıdvan Ayyıldız. Şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyoruz. Ailelerine sabır diliyoruz.

*Aşağıda arama kurtarma çalışmaları esnasında şu anda kurtarılmayı bekleyen ailelere de sabır diliyoruz. Bütün milletimize de baş sıhhati dileklerimizi iletiyoruz.

*Allah rahmet eylesin. Buradaki çalışmalar Güç ve Alışılmış Kaynaklar Bakanımız, Sıhhat Bakan Yardımcımız, Küme Başkanvekilimiz, MHP Genel Lider Yardımcımız, Valimiz daima birlikte burada çalışmalara nezaret ediyoruz.

*Büyük bir ıstırap içerisinde olduğumuzu söylemek isterim. Allah bu tip olaylarla bizi bir daha karşı karşıya bırakmasın.

*İnşallah arama kurtarma çalışmalarında umutlu bir haber arkadaşlarımızdan bekliyoruz. Allah yardımcımız olsun.

*Bizim yaptığımız son değerlendirmeler 15 kişi. Hem bu patlamayla ilgili hem de aşağıda yapılan çalışmalarla ilgili Güç Bakanımız bilgi verecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir