Binance’dan deprem bölgesindekilere 100 dolarlık BNB

Binance, zelzeleden etkilenen bölgelerde bulunan kullanıcılarına 100’er pahasında BNB’yi airdrop ile dağıtacağını duyurdu. Yapılacak toplam bağış ölçüsünün 5 milyon dolar olması hedefleniyor hedefleniyor.

Depremden en çok etkilenen Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’da bağıştan faydalanacak kullanıcılar 6 Şubat’tan evvel tamamlanmış olan Proof of Address (POA-Adres İspatı) sistemiyle belirlenecek.

Açıklamanın devamında, şu sözlere yer verildi:

“POA prosedürünün muhakkak kısıtlamaları ve gelişim noktaları olabilse de şu an için zelzeleden etkilenen şahıslara süratlice ulaşabilmek adına elimizdeki en emniyetli prosedür bu. Yapılacak toplam bağış ölçüsünün 5 milyon dolar (veya 94.155.500 TL) olması beklenmektedir.

“Doğal afetler sonrasında, insanların tıbbi gereçler, besin ve başka mecburî muhtaçlıkları için gereken fonlara erişimlerinin kısıtlı olabilmesi ihtimaline rağmen süratli, düşük maliyetli, milletlerarası ve şeffaf süreçler sunması nedeniyle kripto transferleri afetzedelere finansal yardım ulaştırmak ismine gittikçe artan bir sıklıkta kullanılmaktadır.

“Binance Charity, herkesin bağış yapabileceği kamuya açık bir bağış adresi olarak kurulmuştur. Bu adrese gönderilecek olan dijital varlık bağış meblağları evvel Türk Lirası’na dönüştürülüp daha sonrasında gereksinim sahibi insanlara ulaştırılması emeliyle devlet tarafından yetkilendirilmiş yardım derneklerine devredilecektir. Türkiye Sarsıntı Yardımı fonuna yapılacak bağışlar için BTC, ETH, BNB, BUSD, XRP dijital varlıkları kabul edilmektedir.”

“PAYDAŞLARIMIZI YARDIM ELİ UZATMAYA DAVET EDİYORUZ”

Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao ise yardıma ait şunları söyledi:

“Türkiye’de yakın vakitte gerçekleşen sarsıntılar çok fazla insan ve topluluğun üzerinde yıkıcı tesirler bıraktı. Gayretlerimizin etkilenenleri biraz olsun rahatlatmasını umuyoruz. Ayrıyeten, sanayideki paydaşlarımızı bir sefer daha bu kriz vakitlerinde bir ortaya gelip yardım eli uzatmaya davet ediyoruz. Grubumuz, Türkiye’de yer alan Binance kullanıcılarını ve ailelerini inançta tutmak ve gereken yardımı sağlamak için üzerine düşeni yapmaktadır. Binance bu sıkıntı vakitlerde kullanıcılarımızın yanındadır. Ek olarak, Türkiye’de bulunan topluluğumuza yardım etmek için gereken takviyesi verebilmek ismine çalışmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir