Bursa’da Saadet Partisi’nden Bal-Göç’e ziyaret

BURSA (İGFA) – Bursa’da Saadet Partilile, Bal-Göç’ü ziyaret etti.

Bal-Göç Lideri Emin Balkan, yaklaşık 200 yıldır Balkanlarda Müslüman olmanın bedelini ödediklerini belirterek, acı anıları jenerasyonlara anlatabilmek için gayret ettiklerini söyledi.

Son yıllarda Balkanlarda ve Türkiye’de oynanan oyunu da gördüklerini belirten Balkan, “Balkanlarda Türk ve Müslümanları alt kimlikleriyle bölmek birbirlerinden uzaklaştırmaya çalışan memleketler arası güçler var. Birebir oyun Türkiye’de de var. Bölgecilik, etnik köken gibi” diyerek göçmenlerin durumunu söz etti.

Saadet Partisi Vilayet Lideri Mehmet Atmaca ise, Türkiye’de benzeri etnik köken düşmanlığının oluşturulmaya çalışıldığını belirterek, parti olarak ‘altılı masa’da olmalarının öncelikleri sebeplerinden biri olduğunu kaydetti.

“MİLLETİN BEKASI İÇİN ALTILI MASA OLUŞTU”

Milletin bekası ismine bedeller ödeyerek altılı masada bulunduklarının altını çizen Lider Atmaca, “Bugün millet bize kızıyor. Siz hainsiniz diyorlar. Hayır efendim. Farlı siyasi fikirdeki insanların bir ortaya gelebilmesi bu milletin bekası için en kıymetli kuraldır. Aklı selim beşerler diyorlar ki, sizin yaptığınız bu işi en erken 20 yıl sonra yararlı olduğunu görecekler. Çok kutuplaşma oldu, bir tarafta hain ve vatan düşmanları diye suçlandılar. Saadet partisi bu oyunu bozdu” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir