Cezaevine idamı izlemeye giden kadın gazeteci, etek boyu yüzünden içeri alınmadı

1994 yılında 26 yaşındaki eski kız arkadaşı Faith Hall’u vurarak öldüren Joe Nathan James Jr, hatalı bulunmuş ve vefat cezasına çarptırılmıştı. James Jr’ın infazı için evvelki gün Alabama Ceza İnfaz Departmanı’na giden ‘AL.com’ muhabiri Shatara, bir yetkilinin eteğinin çok kısa olduğunu söylemesi üzerine bir infaza katılırken kıyafetini değiştirmek zorunda kaldı.

YETKİLİLERİ SUÇLADI

Olayın duyulmasının akabinde kendisine ‘kıyafetinin uygun olmadığı’ söylenen Shatara’ya meslektaşları sahip çıktı. Birebir haber kanalından bir muhabir emsal bir eteği hiçbir sorun olmadan tekraren giydiğini tez ederken, Alabamalı yetkilileri suçladı.

AYAKKABISI DA UYGUNSUZ BULUNDU

Alabama Islah Departmanındaki (ADOC) bir yetkilinin, genç bayanı kıyafetini değiştirmek için zorlamasının akabinde, ‘burnu açık topuklu ayakkabılarının’ da uygunsuz olduğunu söylediği bildirildi. Shatara bunun üzerine spor ayakkabı giyerek infaz salonuna geldi.

“BU ETEĞİ DAHA EVVEL DE GİYDİM”

Olay, CBS’den bir muhabirin durumu toplumsal medya yayınlamasının akabinde ortaya çıktı. Shatara yaşananların akabinde, Bu gece Alabama Ceza İnfaz Departmanı’ndan bir yetkili bana herkesin önünde eteğim çok kısa olduğu için infazı izleyemeyeceğimi söyledi. Bu eteği daha evvel infaz izlerken ve işimle ilgili etkinliklerde ziyadesiyle giydim.” dedi.

İşte tartışmaya neden olan o etek:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir