CHP binası taşlandı: 2 yaralı

Çorum’da seçim sonuçlarının netleşmesinin akabinde Tayyip Erdoğan’ın yine seçilmesini kutlayan AKP’liler ile CHP’liler ortasında başlayan tartışma hengameye dönüştü.

Kutlama yapan AKP’lilerin, CHP Vilayet Başkanlığı önünden geçtikleri sırada gerginlik yaşandı. İki küme ortasında kelamlı olarak başlayan tartışma arbedeye dönüştü. Polisin de müdahale ettiği hengamede iki CHP’li genç, aldıkları darbelerle yaralandı. Yaralılar, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Bölgeye çok sayıda çevik kuvvet takımı sevk edilirken, kalabalığın arasından atılan taşlar parti binasına isabet edince bu sefer CHP Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız, Vilayet Lideri Ümit Er, Türk bayraklarıyla parti binası önüne çıktı. CHP Milletvekili Mehmet Tahtasız, gazetecilerin yanında önce AK Parti Çorum Milletvekili Yusuf Ahlatçı’yı arayıp kalabalığın parti binası önünden çekmelerini isteyerek, “Gelin bu insanları buradan alın ya da gelin daima birlikte ellerimizde Türk bayraklarıyla birlikte yürüyelim. Bu ülke bu bayrak bizim” dedi. Milletvekili Tahtasız, Vali Mustafa Çiftçi’yi de arayıp duruma müdahale etmesini istedi.

‘ZAMANINDA GEREKLİ ÖNLEMLER ALINMADI’

CHP Çorum İl Başkanı Ümit Er olaylarla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Daha seçim sonuçları netleşmeden parti binamız önünde provokatör telaffuzlarda bulunan bireyler ortaya çıktı. Biz parti teşkilatı olarak bu mevzuda gerekli mercileri uyarıp yolun araç ve yaya trafiğine kapatılmasını istedik. Sonra ben, Milletvekilimiz Mehmet Tahtasız, Merkez İlçe Liderimiz Ulaş Tokgöz ve başka partililerimizle vilayet başkanlığımız önüne inerek partililerimizi sakinleştirmeye çalıştık. Bu arada parti binamız taşlandı. Milletvekilimiz Mehmet Tahtasız gerek AK Parti Milletvekili Yusuf Ahlatçı’yı gerekse Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’yi arayıp yaşananları anlatmasına karşın vaktinde gerekli önlemler alınmamıştır. Olaylar bu duruma kadar getirilmiştir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir