CHP binasına silahlı saldırı: Serbest bırakıldılar

İstanbul Seyrantepe’deki CHP Vilayet Başkanlığı binası yakınlarında silahla ateş ettikten sonra yakalanarak adliyeye sevk edilen üç kuşkulu, yurtdışına çıkış yasağı ve en yakın polis merkezine imza atma koşuluyla özgür bırakıldılar.

Olay, 6 Nisan Perşembe Günü saat 04.00 sıralarında gerçekleşmişti. CHP Vilayet Başkanlığı yakınlarında havaya ateş edildiği ihbarı üzerine yapılan çalışmalar sonrası Ali Sami Yen Spor Kompleksi, Nef Stadyumu’ndan TEM Otoyolu Edirne istikametine seyreden bir araçtan ateş edildiği belirlenmişti. Kamera manzaralarını inceleyen polisin çalışması sonrasında arabanın sahibi Arif P.(26), Berkan Ö.(22), Anıl Ö.(20) ve Ferhat E.E.(23) gözaltına alınmıştı. Emniyetteki süreçleri tamamlanan 4 kuşkulu dün Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edilmişti. Savcılıkça sorgulanan şüphelilerden, olay sırasında araç içerisinde olmayan Anıl Ö’nün özgür bırakılmasına karar verildi. Öteki üç kuşkulu ise isimli denetim talebiyle mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi hakimlikçe sorguları yapılan üç kuşkulu, yurtdışına çıkış yasağı ve en yakın polis merkezine imza atma kaidesiyle hür bırakıldılar.

E.D HAKKINDA TUTUKLAMAYA YÖNELİK YAKALAMA EMRİ

Havaya ateş etme aksiyonunu gerçekleştirdiği kamera kaydıyla sabit olan ve tüm aramalara karşın yakalanamayan E.D. hakkında ise tutuklamaya yönelik yakalama talebinde bulunulmuştu. Olay gecesi havaya ateş etme anlarını toplumsal medya hesabından canlı yayın yapan şüphelilerden E.D’nin ateş etme aksiyonunun CHP Vilayet binasına yönelik olmadığının kamera imajlarından açıkça anlaşıldığı belirlenmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir