CHP Bitlis İl Başkanlığı’na kayyım atandı

CHP Bitlis Vilayet Başkanlığı’na Mehmet Cahit Geylani’nin yerine kayyım atandı. CHP Genel Merkezi’nin 22 Şubat 2022 tarihinde atadığı kayyım heyeti 45 gün içersinde harika vilayet kongresini yapmak üzere görevlendirilmişti. Atanan kayyım heyetinin vilayet kongresini yapmaması üzerine mahkemeye gidildi. Ankara 9. Sulh Hukuk Mahkemesi’nce görülen celsede, CHP Bitlis Vilayet Başkanlığı’na Veysi Uyanık, Zeynelabidin Küçükdağ, Rahmetullah Ak, Veysi Acar, Durmaz Sadak, İsmail Nacar, İkram Karaca kayyım olarak atandı.

Halk Tv’de yer alan habere nazaran, kayyım olarak atanan Veysi Uyanık, bir evvelki periyot Bitlis Vilayet Başkanlığı misyonunu yürütüyordu.

‘KARARA İTİRAZ EDECEĞİZ’

Yerine kayyım atanan Mehmet Cahit Geylani karara reaksiyon gösterdi. Geylani, “Diyarbakır’da olduğu üzere mahkeme tarafından siyasi bir karar verildi. Bu kararı veren hakim, Diyarbakır için de tıpkı kararı vermişti. Üstelik bu dava açılırken, hiçbir delegemizin imzası alınmadı. Davayı açan kişi Genel Merkez tarafından ihraç edilen biri. Mahkeme bu kişiyi kayyum olarak atamış. Biz Bitlis’te yaptığımız parti çalışmaları ile burada AKP’yi bitirdik. Kayyum atananlar AKP ile birlikte hareket ediyorlar” dedi.

Genel Merkezin bu bahisle alakalı toplantı halinde olduğunu belirten Geylani, “Karara itiraz edeceğiz” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir