Çocuğa cinsel istismar sanığının cezası belli oldu

Olay, şubat ayında Erdek’te meydana geldi. Eşi ile komşu ziyaretine giden Mustafa Çilci, argümana nazaran, konutta bulunan ve tablet bilgisayarla oynayan Y.O.’yu “Gel oyunu birlikte oynayalım” diyerek, yanına çağırdı. Kız çocuğuyla yan yana oturan Çilci, “Çarşıya gideceğim” diyerek konuttan ayrılmadan evvel Y.O.’nun bedenine dokunmaya başladı.

Olayı gören ve bir şey söylemeyen anne D.O., kızından Çilci’den uzak durmasını istedi. 2 gün sonra markete giden Y.O., karşılaştığı Çilci’yi görünce koşarak, uzaklaşıp apartmana girdi. Takip eden Çilci, binada bedenine dokunduğu kız çocuğuna 10 TL verip, “Yarın gel seni gezdireceğim” dedi. Meskene giden Y.O.’nun yaşadıklarını anlattığı annesi, polis merkezine giderek, hata duyurusunda bulundu. Gözaltına alınan 5 çocuk ve 8 torun sahibi Çilci, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

İNDİRİM UYGULANMADI

Mustafa Çilci hakkında hazırlanan iddianame, Bandırma Ağır Ceza Mahkemesi’nde kabul edildi.

Tutuklu yargılanan Mustafa Çilci, karar duruşmasında hakim karşısına çıkarıldı. Mahkeme heyeti, suçlamaları kabul etmeyen Çilci’ye ‘çocuğun nitelikli cinse istismarı’ kabahatinden 10 yıl mahpus cezası verdi. Cürmün ikinci sefer gerçekleşmesi nedeniyle cezayı 12 yıl 6 aya çıkaran heyet, sanığa güzel hal indirimi uygulamadı.

Karar duruşmasının akabinde CHP Erdek Bayan Kolları Lideri Gaye Özdiker, CHP Erdek İlçe Lideri Hale Tuna, CHP Bandırma Bayan Kolları Lideri Simge Gürkan Çavuşoğlu ile Kız Çocukları Umudumuzdur Derneği, Bayanlar Derneği, Bayan Dayanışma Derneği ve Bandırma Kent Kurulu Bayan Meclisi üyelerince açıklama yapıldı. CHP’li Özdiker, “Biz memnunuz, en azından memnun edecek bir kararla çıktık buradan fakat bu caydırıcı mıdır, değil midir; bilemiyorum. Daha ağır cezalar almaları gerekiyor. Artık çocuklarımızı ellemeyin, bayanlarımızı öldürmeyin” diye konuştu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir