DOSABSİAD ‘Bursa Textile Show’a güç kattı

BURSA (İGFA) – 8’inci defa düzenlenen Bursa Textile Show’da (BURTEX) 40 ülkeden 500’e yakın iş insanı 3 gün boyunca ikili iş görüşmesi gerçekleştirirken fuarı İdare Heyeti üyeleri ile birlikte ziyaret eden Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Endüstrici İş İnsanları Derneği (DOSABSİAD) İdare Şurası Lideri Nilüfer Çevikel, 133 firmanın 2023/24 sonbahar-kış kumaş koleksiyonlarını görücüye çıkardığı tertipte 44 üye firmayla fark oluşturduklarını lisana getirdi.

44 DOSABSİAD ÜYESİ FİRMA STANT AÇTI

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde Ticaret Bakanlığı, KOSGEB ve Uludağ Dokumacılık İhracatçıları Birliği’nin (UTİB) takviyeleriyle, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) iştiraki Global Fuar Acentesi (KFA) tertibinde başlayan fuarı DOSABSİAD İdare Heyeti Lider Yardımcıları Akif Dikici ve Vedat Kayaoğlu ile İdare Heyeti üyeleri Serdar Menemen, Rıdvan Kar ve İhsan Pekayla ile birlikte ziyaret eden İdare Şurası Lideri Nilüfer Çevikel, “DOSABSİAD üyesi 44 firmanın fuarda alıcılarla buluşmasından ötürü memnunluk duyduk. İdaremiz ile birlikte üyelerimizin stantlarını tek tek gezerek sektörel manada fikir alışverişinde bulunduk. Bursa’nın ihracat gayelerini yakalamasında fuarlar, büyük kıymete sahip. Hasebiyle bu fuar da yabancı alıcılarla firmalarımızı buluşturması açısından ihracat amaçlarımıza giden yolda kilit ehemmiyete sahip” dedi.

Uzun bir pandemi periyodundan sonra gerçekleşen fuarlara iştirakin yeterli düzeyde olduğunu da kaydeden Çevikel, “Özellikle yabancı müşteriler açısından epeyce uygun geçtiğini görüyoruz ve bu, bizi keyifli ediyor. Yalnızca davet metoduyla gelen değil büsbütün fuarı duyup, kendileri ziyaret eden çok konuğumuz var. Bu da geleceğe yönelik daha başarılı olacağımızın sinyallerini veriyor. İhracat hissemizi artırmamız gerekiyor, bu da lakin aktif iştirakin olduğu fuarlarla sağlanabilir. Her yıl bu fuara DOSABSİAD’dan birçok firma iştirak sağlıyor. Bu yıl da 44 firmamızla güçlü bir biçimde yer aldık. Her yıl bu sayının üstüne koyarak yolumuza devam ediyoruz” dedi. Yüksek girdi maliyetlerini de işaret eden Çevikel, “Bizim üretim konusunda kahrımız yok, en hoşunu kalitelisini üretebiliyoruz fakat geldiğimiz noktada sadece güzel üretim yapmak kâfi olmuyor. Eseri dünyaya tanıtmak, tıpkı vakitte yüksek maliyetler karşısında yükü artan sanayicimizi de desteklenmemiz gerekiyor. Ülke iktisadının lokomotifi pozisyonundaki Bursa’mızın ihracat hissesini lakin bu formda daha da üste çıkarabiliriz” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir