En Keyifli Yarıyıl Etkinliklerine Mobilet’te Yeriniz Hazır


Öğrencilerin dört gözle beklediği yarıyıl tatili, 23 Ocak-3 Şubat arasında gerçekleşecek onlarca etkinlikle minikler için unutulmayacak bir tatile dönüşecek. Sıra dışı ve eğlence dolu onlarca etkinliğin yer aldığı Mobilet, minik misafirlerin yarıyıl tatilini eğlence dolu geçirmeleri için sömestire özel %20ye varan indirim ve Sahne Dragos ve Mahşer-i Cümbüş Çocuk etkinliklerinde sınırlı sayıdaki 1 TLlik bilet kampanyası ile çocukların yüzünü güldürüyor. 

Kampanyanın tüm detaylarına Mobilet üzerinden ulaşılabiliyor.

Bilet alma deneyimini, öncesini ve ötesini kapsayacak şekilde yeniden tanımlayan sosyal keşif ve planlama platformu Mobilet, sömestir tatilinde minik etkinlik katılımcılarını da unutmadı. Trump Sahne’den DasDas’a, Beylikdüzü Kültür Merkezi’nden Duru Tiyatro Ataşehir’e kadar İstanbul’un her yerine yayılan onlarca çocuk etkinliğinde %20’ye varan indirim kampanyası başlatan Mobilet, Sahne Dragos ve Mahşer-i Cümbüş Çocuk ile gerçekleştirdiği özel iş birliği ile sömestir boyunca çocuk etkinliklerinde kısıtlı sayıda bileti 1 TL’lik fiyatla satışa sunarak, ebeveyn ve çocukların etkinliklere erişimini ulaşılabilir kılıyor.

İşte sömestir tatili boyunca hem çocukların hem de tatili çocuklarıyla birlikte geçirmek isteyen ebeveynlerin katılabileceği indirimli etkinlikler;

Trump Sahnede sömestir keyfi

2001 yılında Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü öğrencileri tarafından kurulan ve Türkiye’de modern doğaçlama tiyatronun öncüsü olan “Mahşer-i Cümbüş” bu kez çocuklar için yepyeni bir deneyimi sahneye taşıyor. Çocukların, sanat ve eğlenceyi deneyimlerken, oyuncuları ve oyunu interaktif olarak yönlendirebildikleri kahkaha garantili doğaçlama tiyatro oyunu “Mahşer-i Cümbüş Çocuk Oyunu”, 21-28-30-31 Ocak ve 4 Şubat tarihlerinde Trump Sahne’de olacak. Hem çocuklar hem de ebeveyneler için eğlence dolu etkinliğin biletlerine sömestir özel kampanyası ile Mobilet üzerinden sınırlı sayıdaki bilet için 1 TL fiyat kampanyası ve %20 indirimle ulaşabilirsiniz.

Yediden yetmişe herkesin keyifle eğlenip hep birlikte dans edeceği, pedagojik öğelerle süslü Betsy, Marsh ve Mellov’un tatlı hikayesini konu alan interaktif müzikli çocuk oyunu “Betsy Marsh Mellow” 28 Ocak Cumartesi günü saat 13:00 ve 15:00’de gerçekleşecek iki gösterim ile Trump Sahne’de. Selen Severcan, Deniz Bice ve Ezgi Arslan’ın başrollerini üstlendiği oyunun yönetmen koltuğunda Bora Severcan oturuyor. Müzik direktörlüğünü Murat Kodallı’nın üstlendiği, düzenlemelerin Oğuzhan Taşoluk tarafından yapıldığı bu keyifli oyunun koreografisinde ise Çağıl Aydıner imzası bulunuyor. Hem çocuklara hem de yetişkinlere keyifli bir deneyim sunan etkinliğin biletlerine sömestir özel kampanyası ile Mobilet üzerinden %20 indirimle ulaşabilirsiniz.

80 günde dünya turunu tamamlamak mümkün mü?

Jules Verne’in unutulmaz klasiği “Seksen Günde Dünya Turu” Cem Ergin uyarlaması ve rejisi ile minik tiyatro severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Dünya turunu tamamlayan kişinin çok önemli bir bilgi öğreneceğini bilen Phileas Fogg, bu bilgiyi öğrenmek için uşağı Passepartout ile dünya turuna çıkmaya karar verir. Yolculuk boyunca pek çok maceraya atılan ikili aynı zamanda serüvenleri boyunca dostluk, sevgi, birlikte olmak, başarmak için mücadele etmek gibi birçok kazanım da elde ederler. Başrollerini Esma Nur Yılmaz, Okan Can, Manolya Elmasrı, Paşa Erdoğmuş ve Ercan Şekerci’nin paylaştığı ve her yaş grubuna hitap eden bu keyifli maceranın biletlerine sömestir özel kampanyası ile Mobilet üzerinden %10 indirimle ulaşabilirsiniz. 

Seksen Günde Dünya Turu çocuk oyunu sömestir gösterimleri; 

28 Ocak Cumartesi 13.00 Yunus Emre Kültür Merkezi

29 Ocak Pazar 13.00 Duru Tiyatro Ataşehir

29 Ocak Pazar 15.00 Duru Tiyatro Ataşehir

01 Şubat Çarşamba 15.00 Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi

02 Şubat Perşembe 13.00 Sahne 74- Yasemin Yalçın Sahnesi

02 Şubat Perşembe 15.00 Sahne 74- Yasemin Yalçın Sahnesi

Pedagog onaylı, müzikli ve danslı çocuk oyunu “İnatçı Keçiler”

İki keçinin yıllar önceki inatlaşmasının sonu gölde bitmiş, keçilerden birinin boynuzu kırılmıştır. Arkadaşlıkları biten iki inatçı keçi artık yaşlanmış olsalar da ne o kütükten birbirlerinin tarafına geçerler ne de torunlarının kütükten geçmesine ve arkadaş olmasına izin verirler. Yavru keçilerimiz dostluğun, barışın, sevginin önemini inatçı dede keçilere anlatabilecekler midir? Kemal Başar tarafından kaleme alınan ve yönetmen koltuğunda Savaş Alp Başar’ın oturduğu “İnatçı Keçiler”, Mutlu Çocuklar Tiyatrosu tarafından sömestir tatili boyunca İstanbul’un iki yakasında da minik tiyatro severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Damla Benuğur, Koray Atak, Nur Sevimli ve Harun Yaylaoğlu’nun sahnede karakterlere hayat verdiği bu keyifli maceranın biletlerine sömestir özel kampanyası ile Mobilet üzerinden %20 indirimle ulaşabilirsiniz. 

İnatçı Keçiler çocuk oyunu sömestr gösterimleri; 

01 Şubat Çarşamba 13:00 Mall Of İstanbul Moi Sahne

01 Şubat Çarşamba 15:00 Mall Of İstanbul Moi Sahne

03 Şubat Cuma 13:00 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi

03 Şubat Cuma 15:00 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi

05 Şubat Pazar 13:00 Yunus Emre Kültür Merkezi

 

Sahne Dragos sömestir etkinlikleri Mobilette 1TL

Çocuklara özel etkinlik programıyla göz dolduran Sahne Dragos, Mobilet ile hayata geçirdiği sömestir etkinliklerinde sınırlı sayıdaki bilet için 1 TL fiyat kampanyası ve %15’e varan indirimlerle, sömestirin keyfine keyif katıyor. 

“Aburcuburistan” adasını yöneten Sportmen Kral ve Komutan çocuklar için akıl almaz bir tuzak hazırlamışlardır. Tuzağa düşenlerin patlayana kadar abur-cubur yediği ve köle gibi çalıştığı bu tuzağı iki kahraman çocuk bozacaktır. Dersu Yavuz Altun tarafından kaleme alınan ve yönetilen “Sportmen Kral” 21 Ocak Cumartesi ve 22 Ocak Pazar günü saat 12.00’de tiyatrosever miniklerle buluşmaya hazırlanıyor.  

Bugüne kadar 4500’den fazla sahne şovu gerçekleştiren illüzyonist Sermet Erkin, gözlerinizi bir an bile sahneden ayıramayacağınız ve çocukların hayal dünyasını daha da genişletecek “Sermet Erkin-Çocuklar için İnteraktif İllüzyon Gösterisi” ile 23 Ocak Pazartesi günü saat 13.00 ve 15.00’te unutulmayacak bir şovla minik izleyicileri şaşırtmaya geliyor. 

Uyku Ülkesinin padişahı Sultan Horhor, kötü rüyalar görüp uyumaktan korkan biricik kızı Uykucuk Sultan’ın derdine derman bulmak için Kaf Dağı’na kadar gitmeye kararlıdır. O bir padişahtır, fakat daha da önemlisi bir babadır. Kızı için çıktığı bu tehlikeli yolculukta birbirinden ilginç karakterlerle karşılaşacaktır. Fabrika Sanat tarafından sahneye konan ve sıra dışı dekor tasarımı ve müzikleriyle, çocukları bir anda hayal dünyasının içine çeken kukla gösterisi “Tatlı Rüyalar” 24 Ocak Salı günü saat 13.00 ve 15.00’de minik tiyatroseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Günlerce beklediği ve açar açmaz Küçük Prens’e emirler yağdırmayan başlayan çiçeğine küsen Küçük Prens, çiçeğini unutmak için uzay boşluğunda uzun bir yolculuğa çıkmaya karar verir. Gittiği farklı gezegenlerde karşılaştığı onlarca farklı kahramana rağmen çiçeğini bir türlü unutamayan Küçük Prens sonunda dünyaya döner ve tilki ile karşılaşır. Tilki Küçük Prens’e çiçeğinin biricik olduğunu ve sevgiyi değerli kılan şeyin emek vermek olduğunu öğretecektir. Saint Exupery’nin ikonik eseri “Küçük Prens” Tiyatro Yeniden yorumuyla çocuklarla buluşmaya hazırlanıyor. Küçük Prens’in çiçeğiyle olan ilişkisini, sevgi ve emek bağlamında ele alan “Küçük Prens ve Çiçek” 25 Ocak Çarşamba günü saat 13:00 ve 15:00’de izleyiciyle buluşacak.

Samed Behrengi’nin unutulmaz eseri “Küçük Kara Balık” tiyatro sahnesinde çocuklarla buluşmaya hazırlanıyor. Dünyayı görmeye meraklı küçük bir balığın özgürlüğe uzanan yolculuğunun anlatıldığı oyunda; adalet, eşitlik, öz güven, cesaret ve benzeri kavramlar çocuksu bir bakış açısı ile ele alınıyor. Karşılaştığı yanlışları doğruya, kötüyü iyiye çevirmeye çalışan küçük kara balığın sürprizlerle dolu ve heyecanlı hikayesine izleyicileri davet eden “Küçük Kara Balık” 26 Ocak Perşembe günü saat 13.00 ve 15.00’te seyircilerle buluşacak.

Kemanı ile harikalar yaratmak isteyen Goldilocks’un bazı aksilikler peşini bırakmamaktadır. Bu aksiliklere çözüm ararken bir ayı ailesinin evine izinsiz bir şekilde giren Goldilocks, bu evde de ayı ailesinin hoş karşılamayacağı başka küçük aksilikler yaşayacaktır. Hayallerinde büyük gösterisine hazırlanırken başına gelen bu aksiliklere çözüm bulmaya çalışan Goldilocks’un keyifli macerasını anlatan “Goldilocks and The Three Bears” 29 Ocak Pazar günü saat 12.00’de minik tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Anadolu yakasında sömestir keyfi

Unutulmaya yüz tutmuş bir depoda mutsuz bir bekleyiş içerisinde olan dört oyuncağın baş döndürücü macerasına tanık olmaya hazır mısınız? Alfa Çocuk yapımı olan “Babamın Oyuncakları”nda, eskiciye mi verileceğiz yoksa çöpe mi atılacağız arasında gergin bekleyiş yaşayan dört oyuncağın hikayesini anlatılıyor. Babasının oyuncaklarını kurtarması beklenen Kemal, dijital oyunlardan kendini soyutlayıp bu görevi üstlenebilecek midir? Sadece çocukların değil ebeveynlerin de büyük beğenisini toplayan ve black light tekniği ile sahnelenen “Babamın Oyuncakları” 21 Ocak Cumartesi saat 13.00’te Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde ve 24 Ocak Salı saat 13.00’te Duru Tiyatro Ataşehir’de minik tiyatroseverlerle buluşacak. Bu keyifli maceranın biletlerine sömestir özel kampanyası ile Mobilet üzerinden %10 indirimle ulaşılabiliyor. 

‘’Tarihte iz bırakan kişiler arasından seçeceğiniz birilerini anlatın’’ ödevi için okul arkadaşlarıyla balmumu müzesine gezmeye giden Ada’nın ödevi konusunda kafası çok karışıktır. Bu duruma çok canı sıkılan Ada, arkadaşlarının yanından ayrılarak müzedeki odalardan birisine giriverir. Ada, ödevini nasıl yapacağını düşünüp müzenin broşürünü incelerken hayallere dalar. Bu sırada bakım ve onarım için bu odaya getirilmiş olan balmumu heykeller canlanır ve Ada, ressam Frida Kahlo, bilim insanı Isaac Newton, yazar Agatha Christie ve besteci Amadeus Mozart ile tanışır. Tarihin en önemli figürlerinin hayat hikayeleri ve anlattıkları ışığında ödevini nasıl yapacağını keşfeden Ada’nın keyifli macerasını anlatan “Hayaller Müzesi” 25 Ocak Çarşamba saat 14.00’de TiyatrOPS’ta minik tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Bu hem keyifli hem de öğretici maceranın biletlerine sömestir özel kampanyası ile Mobilet üzerinden %10 indirimle ulaşılabiliyor. 

Etrafında gördüğü her şeyin, sesi ve hareketiyle oyunlar kuran ve kimsenin ne yaptığını anlayamadığı çocuk, herkese “farklı” gelir. Her şeyi araştıran, bildikleriyle yetinmeyen ve yeni şeyler keşfetmek için bir oyunla yolculuğa çıkan çocuğa, bu yolculukta aklına kalbine yer etmiş ne varsa eşlik eder. Keşfettikleri meraka, merakı yeni keşiflere dönüşür. Yalnızca çocukların değil, yetişkinlerin de hayal gücünü tetikleyen, hikaye anlatıcılığı, clown, mim, akrobasi, gibi çağdaş tekniklerle kurulan modern ve alternatif bir çocuk tiyatrosu denemesi olan “Dans Eden Ev” 4 Şubat Cumartesi saat 13.00’te Moda Sahnesi’nde. Bu keyifli deneyimin biletlerine sömestir özel kampanyası ile Mobilet üzerinden %20 indirimle ulaşabilirsiniz. 

Bazen dinlemek bile bir şeyleri değiştirmek için yeterli olurken, Kora doğanın seslerini ve söylediklerini dinleyip kuşlara yol arkadaşlığı yapıyor. Kora’ya hikâyede bu sesleri ilk zamanlarda duymakta zorluk çeken Mori eşlik ediyor. Özlem Ovalı ve Alper Baytekin’in yazdığı bu keyifli çocuk oyununu izleyen minikler hikâyeyi dinlerken bazen denizin altında bazen de gökyüzünde kuşlarla bir araya geliyor. “Kuşlara Fısıldayan Kız” 29 Ocak Pazar saat 13.00’te DasDas’ta minik tiyatroseverlerle buluşacak. 

Sessiz Adam “Quito” hiç konuşmaz. Ama yanından hiç ayırmadığı çantasındaki oyuncaklarla oynamayı çok sever. Sürprizleriyle eğlenceli vakit geçirebileceğiniz sevgi dolu bir arkadaştır Quito, bir de hikayesi vardır; “Sessiz Adam ve Sinek”. Sessiz Adam “Quito”nun piknik yaparken onunla oynamak isteyen bir sinekle yaşadığı bu “arkadaşlık” hikayesi 7’den 77’ye herkes için bir eğlenceye dönüşüyor. Hakan Polacanlı’nın yazıp, yönetip, sahnelediği oyun arkadaşlık üzerine keyifli bir anlatı sunuyor. 5 yaş ve üzeri herkesi bu eğlenceli hikâyeye ortak olmaya ve birlikte gülmeye davet eden “Sessiz Adam ve Sinek” 5 Şubat Pazar saat 13.00’te DasDas’ta tiyatroseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. DasDas’ta sahnelenecek bu birbirinden keyifli etkinliklerin biletlerine sömestir özel kampanyası ile Mobilet üzerinden %15 indirimle ulaşabilirsiniz. 

Keşfinin 100. Yıl Dönümünde ‘’Tutankhamun, Çocuk Kral’ın Hazineleri” sergisi İstanbulda

3300 yıldan uzun bir süre önce 9 yaşında tahta çıkan, “Çocuk Kral”, “Altın Kral” gibi lakapları olan Tutankhamun’un mezarında bulunan paha biçilemeyen eserlerin sergilendiği ve tüm dünyada ziyaretçi rekorları kıran “Tutankhamun, Çocuk Kral’ın Hazineleri” sergisi Türkiye’de ilk kez UniqExpo’da sergilenmeye hazırlanıyor. 20. yüzyılın en büyük arkeolojik keşfi kabul edilen ve ölümünün üzerinden geçen 3300 yıldan sonra tüm dünyada büyük bir üne kavuşan Firavun Tutankhamun’un kral mezarında bulunan hazineler, her yaştan milyonlarca insanın ilgisini çekmeye devam ediyor. İngiliz arkeolog Howard Carter tarafından 1922’de “bozulmamış halde bulunan ilk firavun mezarı” özelliği taşıyan Tutankhamun’un mezarından çıkarılan eserler, Mısır’daki Krallar Vadisi’nde gün yüzüne çıkarılan en zengin ve görkemli hazine olma özelliğini taşıyor. 1961’den bu yana 62 yıldır dünyayı dolaşan ve ziyaretçi rekorları kıran Çocuk Kral Tutankhamun’un Hazineleri Sergisi’nin biletlerine sömestir özel kampanyası ile Mobilet üzerinden %15 indirimle ulaşabilirsiniz. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir