FETÖ’cü emniyet müdürü konteynere gizlenip kaçacaktı! Yakalanma anı ortaya çıktı

15 Temmuz hain darbe teşebbüsü sonrası 3’üncü Sınıf Emniyet Müdürü Harun Özdeş’in Fetullahçı Terör Örgütü ile teması belirlendi. Örgütün haberleşme ağı ByLock’u kullandığı anlaşıldı, meslekten atıldı.

Özdeş için “Silahlı terör örgütü kurma, yönetme ve üye olma” kabahatlerinden 10 yıla kadar mahpus istemiyle dava açıldı. Yurt dışına çıkış yasağı getirildi, akabinde hür bırakıldı.

YARGIDAN KARAR ÇIKMADAN YURT DIŞINA KAÇMAYA ÇALIŞTI

Yargıdan karar çıkmadan Özdeş, mümkün mahpus cezasından kurtulmak için arayışa girdi. Bir göçmen kaçakçısıyla bağlantıya geçti. Yasa dışı yollardan yurt dışına çıkışı için 2 bin euro karşılığında anlaştı.

LİMANDAN KAÇACAKTI

İlk buluşma noktası Pendik Köprüsü olarak belirlendi. Camları sinemayla kaplı beyaz renkteki araç yolun kenarına yanaştı. FETÖ üyesi olduğu argüman dilen eski Emniyet Müdürü Harun Özdeş’i Pendik Limanı’nda sürücü olarak çalışan organizatör karşıladı. Akabinde limana yanlışsız yola koyuldular.

Pendik Gümrük Müdürlüğü liman alanı girişinde güvenlik vazifelisi, aracın bagajını denetim etti. O sırada ise Harun Özdeş art koltuğa yatıp gizlenmiş haldeydi, fark edilmedi.

Araç yüzlerce tırın bulunduğu park alanına geldi. FETÖ şüphelisi süratle araçtan inip iki tırın ortasında beklemeye koyuldu. Evvelden belirlenen tırın konteynerinin altında hazırlanan bölmeye gizlendi.

İnsan kaçakçısı da süreçlerini halletmek için aracıyla idari binaya geldi. İçeride 5 dakika kalan organizatör liman alanından yaya ayrıldı.

BÖYLE YAKALANDI

FETÖ şüphelisi konteyner kısmının altındaki zımnî bölmede yaklaşık 3 saat geçirdi. Konteynerlar gemiye yüklenmeden özel güvenlik vazifelileri denetim esnasında Harun Özdeş’i fark etti.

Birkaç dakika direnen o kuşkulu sonunda gizlendiği yerden çıkarıldı.O anların imgelerine TRT Haber’den Muhammet Emin Şahin ulaştı. Gözaltına alınan eski Emniyet Müdürü Harun Özdeş’in ByLock kullandığı ve çok sayıda itirafçının da sözünde yer aldığı öğrenildi.

Adliyeye sevk edilen Özdeş “silahlı terör örgütüne üye olmak” cürmünden tutuklandı. Kısa müddet içinde yakalanan insan kaçakçısı ise ” göçmen kaçakçılığı yapma” hatasından cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir