Fransız bakan Playboy’a kapak oldu, satışlar patladı! Bakan kendini savundu: Fransa’da kadınlar özgürdür. İşte o pozlar

Kendini savunan Bakan Schiappa, “İkiyüzlülerin ve gericilerin güzeline gitse de gitmese de Fransa’da bayanlar özgürdür” dedi. İşte Fransız bakanın Playboy mecmuasındaki o pozları…

Fransa’nın Sosyal Ekonomiden Sorumlu Bakanı Marlene Schiappa’nın Playboy mecmuasına poz verdi. Bakanın pozlarını kapağa taşıyan mecmuanın satışları patladı. Pozların yankısı ise sürüyor.

3 SAATTE 100 BİN SATTI

Euronews’te yer alan habere nazaran, mecmuanın yöneticisi Christophe Florentin, nisan-haziran ayı baskısının, gazete bayilerine ulaşmasının arından üç saat içinde 100 bin adet sattığını söyledi. Fransa’da mecmuanın ortalama 30 bin sattığını kaydeden Florentin, talep üzerine 20 Nisan için 60 bin ek sipariş yapmak zorunda kaldıklarını lisana getirdi.

ELEŞTİRELERE KARŞILIK VERDİ: BAYANLAR ÖZGÜRDÜR
Bakanın pozları büyük bir bölümün beğenisini topladı lakin tenkitlere de neden oldu. Başbakan Elisabeth Borne, Schiappa’yı arayarak durumdan duyduğu rahatsızlığı lisana getirdi.

Bunun üzerine Fransa Toplumsal ve Dayanışma İktisadı ve Vakıf Hayatından Sorumlu Devlet Bakanı Marlene Schiappa, Twitter hesabından “Kadınların kendi vücutları üzerindeki istediklerini yapma hakkı her vakit ve her yerde savunulur. İkiyüzlülerin ve gericilerin güzeline gitse de gitmese de Fransa’da bayanlar özgürdür” diye yazdı.

Schiappa, mecmuanın 6 Nisan Perşembe günü yayınlanan sayısında bayan hakları üzerine uzun bir röportajın yanı sıra beyaz bir elbise giyerek ön sayfa için poz vermişti.

İDDİA: MECMUA, KAPAĞIN YALNIZCA BİR KISMINI YAYINLADI
Konu hakkında bilgi sahibi olan bir kaynağa nazaran, Schiappa’nın mecmua için poz verdiği ve Fransız bayrağına sarıldığı dört fotoğrafı daha vardı. Lakin Playboy, reaksiyonların tesirini azaltmak için cuma günü kapağının yalnızca bir kısmını yayınladı.

Bakan Schippa’nın ofisinden yapılan açıklamada da “Uzun beyaz bir elbise giymiş. Bu durum tüm fotoğraflar için geçerli” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir