İyi Parti’de Buğra Kavuncu şoku! Görevi bırakacağını açıkladı

Kuruluşundan bu yana istifalarla gündem olan Yeterli Parti’nin İstanbul teşkilatından kıymetli bir değişim haberi geldi.

İyi Parti İstanbul Vilayet Lideri Buğra Kavuncu, Ocak ayında düzenlenecek İstanbul Vilayet Kongresi’nde başkanlığa yine aday olmayacağını açıkladı. Kavuncu’nun kongre sonrasında misyonunu bıraktıktan sonra partide farklı ünitelerde vazife alıp almayacağı merak konusu oldu. Kavuncu’nun, Meral Akşener‘in başdanışmanı olarak görevlendirilebileceği gibi İyi Parti Başkanlık Divanı’nda da misyon alabileceği argüman edildi.

İP’li Kavuncu, parti teşkilatı ile gerçekleştirdiği toplantıda şu sözleri kullandı:

Kongreyle ilgili farklı niyetlerle çeşitli spekülasyonlar yapılabiliyor. Dedikodulara prestij etmeyiniz. Bu dedikodularla baş etmenin tek yolu, her şeyi açık ve şeffaf bir halde konuşmaktır. Birinci günden beri bu anlayıştan taviz vermedik ve bugün de bu unsur çerçevesinde bu açıklamayı yapıyoruz. Ocak ayı içerisinde yapılacak vilayet kongremize kadar vazifemin başındayım. Kongreye kadar da birinci günkü heyecanımla çalışmaya devam edeceğim.

Tekrar belirtmek istiyorum, bunun haricindeki kaynağı muhakkak ya da belgisiz, iç ya da dış söylentilere sizler de kulak asmayın. Bununla birlikte Ocak ayında gerçekleştireceğimiz vilayet kongresinde aday olmayacağımı buradan ilan etmek istiyorum. Bunu kamuoyuyla da paylaşacağım.

Bu sözlerim bir veda değil, vedayı ocak ayındaki vilayet kongremizde yapacağız. Bundan sonrası da aslında yeniden veda olmayacak. İstanbul’da 4 yıl misyon yapmış bir il başkanı olarak İstanbul’un başarısı için çalışacak her arkadaşımı her vakit destekleyeceğim.

 

ÖZDAĞ “FETÖ İLE İÇ İÇE” DEMİŞTİ

İyi Parti sıralarında siyaset yaptığı süreçte Ümit Özdağ, İyi Parti İstanbul Vilayet Lideri Buğra Kavuncu hakkında vahim argümanlarda bulunmuştu. CNN Türk canlı yayınında konuşan İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Buğra Kavuncu’nun “FETÖ ile iç içe olduğunu” öne sürmüştü. Özdağ bu açıklamasından sonra partisinden ihraç edilmişti.

Ümit Özdağ, Buğra Kavuncu hakkında şunları söylemişti:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir