Liverpool satılıyor! İstenen bedel dudak uçuklattı

Premier Lig’de bu dönem tepenin uzağında kalan lakin Şampiyonlar Ligi’nde ise küme etabının akabinde yoluna devam eden Liverpool için şoke eden bir karar alındı.

Geçtiğimiz gün The Athletic’in özel haberine nazaran 2010’dan beri Liverpool, paylarını elinde bulunduran ABD şirketi Fenway Sports Group tarafından satışa çıkarılmıştı. İngiliz devi için istenen sayı bugün ortaya çıktı.

2010 YILINDA SATIN ALINDI

Kırmızılıar devre ortasında ekibe kıymetli yıldızlar kazandırmayı hedeflerken sürpriz bir gelişme yaşandı. Grubu Ekim 2010 yılında, George Gillett Jr. ve Tom Hicks’ten satın alan Fenway Sports Group, İngiliz devini satmaya karar verdiğini açıkladı.

Ayrıca yapılan açıklamada Goldman Sachs ve Morgan Stanley’nin sürece yardımcı olacağı söz edildi.

Yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi; “Bir müddettir Liverpool’a hissedar olmak isteyenlerden teklifler alıyoruz. Hakikat şartlarda, Liverpool’un menfaatleri için yeni hissedarlarla işbirliği yapmayı düşünebiliriz. Kulübün saha içinde ve dışında başarısı ise temel önceliğimiz” açıklamasını yaptı.

İSTENEN BEDEL ORTAYA ÇIKTI

Mirror’da yer alan habere nazaran Liverpool’u 2010 yılında ABD şirketi Fenway Sports Group, aldığı karar sonrası kulübü satışa çıkardı ve 4 milyar sterlinlik bir teklif bekliyor.

TARİHE GEÇECEK

Eğer Fenway Sports Group beklentilerini karşılayan bir teklif alır ve 4 milyar sterline Liverpool’u satarsa, İngiltere’de tarihi bir olay gerçekleşmiş olacak.

Daha evvel Chelsea, ABD’li iş adamı Todd Boehly tarafından 4.25 milyar sterline satın alınmış ve İngiltere’de gelmiş geçmiş en değerli kulüp zamanı gerçekleşmişti. Liverpool 4 milyar sterline satılırsa, Chelsea’nin akabinde 2. sırada yer alacak.

MANCHESTER CİTY VE UNİTED GERİDE KALACAK

Liverpool’un satışı birebir vakitte Manchester devlerinin satış sayılarının da bir oldukça üstünde. Bilindiği üzere Manchester City 2008 yılında 210 milyon sterline, Manchester United ise Glazer ailesi tarafından 790 milyon sterline satın alınmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir