Malmö cephesinden Rıza Çalımbay itirafı!

Malmö Teknik Yöneticisi Andreas Georgson, maçın oynanacağı Sivas Yeni 4 Eylül Stadyumu’nda basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Georgson, “Bu maçın farklı bir maç olacağını düşünüyoruz. Malmö de oynadığımız birinci maçta Sivasspor’un çok fazla risk almadığını, daha çok kapalı ve oyunu yavaşlatan üslupta oyun ortaya koyduğunu gördük. Artık puana gereksinimleri olduğundan dolayı daha sert, baskılı ve dilekli başlamalarını düşünüyoruz” dedi.

“Hatamı kabul ediyorum”

Bir gazetecinin, “Malmö’de İstek Çalımbay ile selamlaşmadınız. Bunun hakkında ne söylemek istersiniz?” biçimindeki sorusuna Georgson, “Açıkçası İsveç’te genel olarak maçlardan evvel el sıkışma manasında bu türlü bir geleneğimiz yok. Lakin hocamızın dediğini haklı buluyorum, ona merhaba diyecek bir fırsatım olmadı, merhaba demek isterdim. Bunun dışında öbür bir kaç kusurlarda oldu, maçtan evvel çimlerin kesilmesi gerekiyordu. Maçlardan evvel o çimin biçilmemesi durumu oldu. Kolay bir yanılgı yaptık, evet kabul ediyorum bunu. Bu yanılgıları tekrarlamamak için elimden geleni yapacağım” yanıtını verdi.

“Elemelerde psikoloji daha farklı olur”

Malmö Teknik Yöneticisi Andreas Georgson, avantajlı durumda olduklarını lakin buna karşın maça dikkatli çıkacaklarını söyledi. Georgson, “Stadyum hakikaten çok hoş bir stadyum. Büsbütün futbol için inşa edilmiş, taraftar atmosferin çok olacağından hiç kuşkum yok. Birinci maçı 3-1 biz aldık, bu bizim için düzgün bir avantaj. Bu iki ayaklı bir maç, elemelerde psikoloji daha farklı olur. Zira birinci maçı bizim almamıza karşın, Sivasspor’un farklı bir oyun ortaya koyacağından eminiz. Karşımızda yeni bir Sivasspor olacak ve farklı bir biçimde uğraş edeceklerini biliyoruz. Bunu düşünerek hazırlıklarımızı yaptık. Birinci galibiyeti aldık lakin bu avantajı göz önünde bulundurarak değil, büsbütün hazırlanarak geldik. Büsbütün taraftarlarla dolu bir stadyumda oynamak her vakit daha uygundur. Oyunculara her vakit unutamayacağı anılar bırakabilir, anı yaşamanın kıymetini hatırlattığını düşünüyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir