MHP Genel Başkanı Bahçeli’den Avrupa’daki Türklere “14 Mayıs” çağrısı

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, Türk vatandaşlarının, gönül ve kültür elçileri olan Avrupa’da yaşayan vatandaşların, sandığa yansıyacak iradelerinin değerine işaret ederek, “Bu nedenle 14 Mayıs 2023 tarihinde Avrupa Türklüğü’nün seçimlerde yüksek bir iştirak göstermeleri samimi dileğim ve temennimdir.” sözünü kullandı.

Bahçeli, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28. Devir Milletvekilli Genel Seçimleri’nin, yurt içi ve yurt dışında hayat ve varlık gayreti veren Türk vatandaşlarının hür ve demokratik tercihiyle yapılacağını vurguladı.

Bu seçimlerin, Avrupa Türklüğü’nün geleceğini de yakından etkileyeceğine işaret eden Devlet Bahçeli, “Sayıları 6 milyona ulaşan Avrupa Türklüğü bizim için dünyaya çevrilen yüzümüz, ulusal ve manevi bedelleriyle duruş göstermeye çalışan zenginliğimiz, pek çok olumsuz etkiye karşın kaynağından ve kökünden kopmayan gurbet ellerdeki cevherimizdir.” değerlendirmesini yaptı.

Avrupa’da yaşayan vatandaşların, Türk milletinin gönül ve kültür elçileri olduğunu vurgulayan Bahçeli, şunları kaydetti:

“Onların sandığa yansıyacak iradeleri tarihi değerdedir. Bu nedenle 14 Mayıs 2023 tarihinde Avrupa Türklüğü’nün seçimlerde yüksek bir iştirak göstermeleri samimi dileğim ve temennimdir. Her vatandaşımız helal oyuyla Cumhuriyet’in 100’üncü yılında cumhurun onurunu, Türk ve Türkiye Yüzyılı Vizyonu gayesini desteklemeli, yüreklerindeki vatan sevdasıyla ülkemize sahip çıkmalıdır. Gün birleşme günüdür, gün zillete karşı Cumhur İttifakı’nda buluşma günüdür.”

AVRUPA TÜRK KONFEDERASYONU ANKARA’YA DAVET EDİLDİ

MHP Önderi Devlet Bahçeli, Avrupa Türklüğü’nün hassasiyet, beklenti ve hasretlerini istişare etmek, görüş alışverişinin yanı sıra 14 Mayıs seçimleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunmak emeliyle ağır çalışmalar sürdürdüklerini belirtti.

Bahçeli, “Bu amaçla Avrupa Türk Konfederasyonu’nun lider ve idaresiyle birlikte, bu konfederasyona bağlı farklı Avrupa ülkelerinde teşkilatlanmış Türk Federasyonlarının lider ve idareleri 15 Nisan 2023 tarihinde şahsen şahsım tarafından Ankara’ya davet edilmişlerdir.” tabirini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir