Muharrem İnce’den Müjdat Gezen’in “Adaylıktan çekil” çağrısına yanıt: Ne yaptığımı biliyorum

100 bin imza toplayarak cumhurbaşkanı adayı olan Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, TV100 ekranlarında Ece Üner’in sorularını yanıtladı. İnce, kendisine açık mektup göndererek adaylıktan çekilme davetinde bulunan Müjdat Gezen’e de karşılık verdi.

“NE YAPTIĞIMI BİLİYORUM, HIRSLARIMIN PEŞİNDE DEĞİLİM”

Ece Üner’in sorusu üzerine Müjdat Gezen’in kendisine yazdığı açı mektuba cevap veren Muharrem İnce, canlı yayında şu sözleri kullandı: “Müjdat ağabeyi çok severim. Mektubunu gördüm, hürmetlerini iletiyorum kendisine. Çok hürmet duyduğum bir sanatçımızdır. Hürmetler gönderiyorum kendisine. Mustafa Kemal Paşa yola çıktığında bir kısım insan mandayı savunuyordu, bir kısım insan Paşa’nın maceracı olduğuna inanıyordu. Bir kısım insan Mustafa Kemal Paşa’nın katledilmesi gerektiğini düşünüyordu. Katli Vacib diye fetvalar verildi. Lakin o milleti örgütledi ve başardı. Ne yaptığımı biliyorum merak etmeyin. O kadar siyasi tecrübem var benim. Hırslarımın peşinde değilim. Egomun peşinde değilim. Vakit Muharrem İnce’yi haklı çıkaracak. Tıpkı dokunulmazlık konusunda CHP idaresini dinlemeyip hayır verdiğimde haklı çıktığım üzere. Bu bahiste da haklı çıktığımı vakit gösterecek. Aslında siyaset bu türlü bir şeydir.

MÜJDAT GEZEN: DURUMU AKLININ SÜZGECİNDEN BİR SEFER DAHA GEÇİR

İnce’nin adaylık sürecini bir sefer daha düşmesi gerektiğini söyleyen Müjdat Gezen, Cumhuriyet’teki köşesinde yayınladığı mektubunda şu sözlere yer verdi: “Sevgili Muharrem İnce… Seni sahiden sevdiğimi bilirsin. Bir defa içtensin, samimisin. Öğretmensin. Düşündüm taşındım, sana bu mektubu ‘Yazayım mı, yazmayayım mı’ diye. Sonunda senin dürüstlüğüne olan inancım ağır bastı. Ve yazmaya karar verdim. Bildiğin üzere okulumda yedi yaşından, yetmiş yaşına kadar öğrencim var. Toplam yedi yüz civarında. Bunları velileriyle çarptığın vakit, epey kalabalık bir kitle oluşuyor. Çabucak çabucak tamamının fikri şu ki sen aday olduğunda Millet İttifakı oy kaybedecek. Seçim ikinci tipe kalacak. Ve Erdoğan’ın istediği olacak. Halbuki tanıdığım kadarıyla, sen yeterli bir demokratsın. Durumu aklının süzgecinden bir sefer daha geçir. Türkiye kritik bir dönemeçte. Senin üzere vatansever birinin, sonradan güç durumda kalmasını içim hazmedemiyor. Pahalı kardeşim bundan sonrası büsbütün sana ilişkin. Her iki durumda da yolun açık olsun. Sevgi ve hürmetlerimle…”

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir