Niloya’dan 5 milyonluk başarı

Eğitici öğretici içerikleri, müzikleri ve öğrenme merakı ile çocukların olduğu kadar ailelerin de tercihi olan Niloya, YouTube kanalında 5 milyon aboneyi geride bırakarak 11 Kasım’da vizyona girecek birinci sinema sineması öncesinde kıymetli bir muvaffakiyete imza attı. Türkiye’nin en büyük çocuk içerik kanalları ortasında yer alan Niloya, 24 milyar dakika izlenme ve 4,5 milyar görüntülenme ile listelerin üst sıralarında yer alıyor. Sevilen çizgi sinema kahramanı, Youtube’daki Türkçe kanalının yanı sıra 5 yabancı lisan ve işaret lisanı kanallarıyla da memnunluk dünyasını minik dostlarıyla paylaşıyor. 

Çocukların ruhsal gelişimini olumlu istikamette etkilemek ve katkıda bulunmak emeli ile senaryosu psikologlar ve pedagogların görüşleri ile hazırlanan Niloya ve arkadaşlarının maceralarını paylaştığı Youtube kanalı istatistikleri, çocukların çizgi sinema izleme konusu üzerine de kıymetli bir bilgi sağlıyor. İzlenme sağlanan kaynaklar ortasında % 63 ile akıllı televizyonlar başı çekerken 2. sırada  % 30 ile cep telefonu 3. sırada ise % 7 ile tablet ve bilgisayar yer alıyor.

Niloya YouTube kanalını Türkiye’de en çok izleyen vilayetler arasında İstanbul birinci sırada yer alırken onu sırasıyla Ankara, Konya, İzmir, Bursa, Adana ve Diyarbakır takip etti.

Kanada merkezli araştırma şirketinin raporuna nazaran, animasyon dalının global büyüklüğü 2021’de 372.44 milyar dolara ulaştı. Dalın 2030’a kadar yüzde 5.2 büyümesi öngörülüyor. Bu pazardan hisse alarak global rekabetten geri kalmak istemeyen Türk animasyon bölümü oyuncuları her geçen gün izleyici kitlesini arttırıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir