Paranın üzerinde neler yaşıyor neler… Bir bilim insanı görüntüledi Bu paranın temizlenmesi şart…

Son vakitlerde sayıları artan “farklı cisimler üzerindeki küçük bakteriler, canlılar” görüntülerinin akabinde bir bilim insanı, şahsî eşyalarımızda hangi mikropların gizlendiğine ışık tutan görüntüleri ile bakterilerin bilinmeyen dünyasını ortaya çıkarıyor. TikTok’taki ismiyle @Micromani2023 tarafından hazırlanan şok edici görüntüler, banknotların, telefon ekranlarının ve hatta muslukların her tarafında gezinen görünmez bakterileri gösteriyor.

Gerçek ismi Amani Abdlrasul olan araştırmacı, platformda 60.000’den fazla takipçiye sahip ve günlerini Tampa, Florida’da bir tıbbi laboratuvar bilimcisi olarak geçiriyor.

39 yaşındaki bilim insanı, Florida’daki bir laboratuvarda, hastaların mustarip olabileceği hastalıkları belirlemek için her gün yaklaşık 700 numuneyi test ediyor. Lakin Amani, kendisinin bile 100 dolarlık bir banknotta bulduğu bakteriler karşısında şaşkına döndüğünü ve kimi olağandışı ‘ürkütücü ve sümüksü bakterilerin’ tanımlanamaz olduğunu söylüyor.

Amani, yaptığı paylaşımda “100 dolarlık bir banknotu kanlı agar üzerine sürdüm ve 24 saat inkübe ettim. Bakterilerin bir kısmı Staphylococcus tipleriydi. Ürpertici ve sümüksü görünenlerin ne oldukları hakkındaysa hiçbir fikrim yok. Dijital para ünitesi için hazırım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir